Hosting, Server, Domain
.tv DOMAİN
Yeni bir alan adı ile hemen başlayın.
550 ,00 TL / YIL
Alan adı: .tv

.tv domaini Okyanus’ta bulunan ada ülkesi Tuvalunun ülkeye özgü Top-Level-Domainidir. Bu domain 1996 yılında IANA tarafından verilmiştir, o zamandan beri ilgilenen administratörler dünya çapından şahsi .tv domainlerini internet üzerinden satın alıp kaydedebiliyorlar. Aslında bu ülkeye özgü ccTLD yerel şirketlerin internette kendilerini tanıtabilmeleri için düşünülmüştür – ama bu durum artık değişmiştir, çünkü Tuvalu TLD-haklarının satışından güzel bir meblağ elde etmiştir. Ayrıca bu satışdan dolayı ayrı bir posta pulu bile yapılmıştır.

.tv domaini artık dot.tv tarafından yönetilmektedir, VeriSign’a bağlı bir şirket. VeriSign aynı zamanda .com ve .net domainlerindende sorumludur.

Alan adı: .tv

İngilzce “Television” kelimesine benzerliğinden dolayı .tv domain adları televizyon kuruluşları tarafından .tv domainlerinin sevilmesine sebep olmuştur – bundan dolayı temsilciler çoğu zaman kendilerine ait .tv domaini satın alıp kaydediyorlar. Aynı zamanda özel şahıslar, şirketler ve iş verenler dünyanın herzerinden uygun satın alma koşullarından dolayı .tv domaininin keyfini çıkarmaktadırlar.

En güzel özelliklerinden birisi ise .tv ccTLD’sinin kaydıdır: easyname’de sipariş işlemi sadece bir kaç saniye içinde hallolur. Bilgilerinizin onayından sonra istediğiniz .tv domainini çoğu zaman sadece bir gün içinde kaydediyoruz. Herhangibi bir ek döküman ve başka bir şahsi bilginiz gerekmeden easyname’de .tv domaini satın alabilirsiniz. Arzu ettiğiniz domain adı için sadece bir kaç şeye dikkat etmeniz gerekmektedir: En az 3 ve en fazla 63 karakter kullanabilirsiniz – özel karakterler, sayılar ve sadece rakamlardan oluşan domainlerde serbesttir.

.tv domaini ülkeye özgü Top-Level-Domain olmasına rağmen, benzer domainler çoğu jenerik sınıfındandır yani gTLD’dir: Bunların arasında .com domaini, .pro gTLD’si ve .info domaini bulunmaktadır.

İstatistik

.tv domainlerinin çok sevilmesinden dolayı bir çok internet adresi çoktan verilmiştir – özellikle china.tv gibi popüler domainler yıllık 100.000 dollar ücreti karşılığında verilmiştir. Tabiki özel şahıslar, şirketler ve kurumlarda uygun fiyata .tv domaini satın alıp kaydedebilirler. İnternet adresi sahipleri arasında tuvaluda ikamet eden kullanıcılarda bulunmaktadır, yanlız 10.000 kişilik nüfusundan dolayı .tv domainleri sahiplerinin büyük kısmı yurt dışından olduğunu kolayca anlayabiliriz.

Uygun bir domain bulma şansı orantılı olarak yinede büyüktür – yanlıy hızlı davranıp istediğiniz internet adresinizni bir an önce satın alıp kaydetmenizi öneririz. Herhangibi bir sorunuzda veya sorununuzda easyname’in müşteri hizmetlerine ulaşabilirisiniz – direk olarak irtibat formu üzerinden yada e-posta yolu ile support@easyname.com adresinden easyname’e ulaşabilirsiniz.

Alan adı: .tv
Alan Adı Müsait
Alan adı müsait durumdadır.
Alan Adı Aktif
[Active]
1 - 10 Yıl
Alan adı kayıt süresi boyunca aktif olarak çalışmaktadır. Bu süre içinde istediğiniz zaman yenileme yapabilirsiniz. Bu alan adları bitiş tarihinden önce mutlaka yenilenmelidir.
Alan Adı Askıda
[On Hold Period]
40 Gün
Alan adının kayıt süresi bitmiştir. Kayıt firmaları tarafından askıya alınırlar, durdurulabilir ya da park edilebilirler. Bu süre içinde standart fiyatlarla yenilenebilirler.
Alan Adı Rehinde
[Redemption Period]
30 Gün
Alan adının aktif yaşam ömrü bitmiş ve rehin duruma geçmiştir. Bu aşamada tekrardan aktif hale geçirilmesi için 100 $ ceza bedelinin ve yıllık yenileme bedelinin ödenmesi gerekmektedir
Alan Adı Silinecek
[Pending Delete Period]
3 Gün
Alan adı artık silinme periyodundadır. Bu süre sonunda alan adı yeniden satın alınabilir olacaktır.
Bilgilendirme
Bazı uluslararası firmalar, daha önceden aktif kullanıldığını tespit ettikleri alan adlarını bu süre sonunda hemen satın alıp yüksek fiyatla satışa çıkarmaktadırlar.
Alan Adı Yeniden Müsait
Alan adını yeniden kayıt edebilirsiniz.
.cn
 
, TL
.net
 
260 ,00 TL
.cc
 
, TL
.mobi
 
130 ,00 TL
.de
 
125 ,00 TL
.ru
 
, TL
.in
 
60 ,00 TL
.es
 
55 ,00 TL

Biz yardım etmek için buradayız.