Hosting, Server, Domain
.pro DOMAİN
Yeni bir alan adı ile hemen başlayın.
176 ,00 TL / YIL
Alan adı: .pro

.pro domaini en özel domainlerden birisidir, çünkü sadece belirli meslek gruplarına, yani “Professionals”, verilmektedir. Almanyada bunların arasında avukatlar, doktorlar, vergi danışmanı veya mühendisler bulunmaktadır. Serbeste meslek sahipleride, belirli bir odaya bağlı olanlarda .pro domaini satın alıp kaydedebilir. .pro domaini sponsor edilmeyen domainler sınıfındandır, yani uTLD olmuş oluyor.

.pro domaininin yönetiminden sorumlu olan operatör RegistryPro’dur, aynı zamanda farklı ccTLD’lerdende sorumluluardır, .info domainive .mobi domaini bunlardandır.

Alan adı: .pro

.pro domaini bakanlık sertifıkalı satıcı için durmaktadır. Genel olarak .pro domainleri katı satın alma kuralları yüzünden çok bilinip, iyi bir üne sahiptir. Her türlü meslek grupları .pro TLD’sinin özel standartından yararlanmaktadır.

.pro domainin avantajı domain dağıtımında başlamaktadır, müşterilerine bu sayede belirli bir güven ve standart sağlamış oluyor.

.pro domaini sponsor edilmeyen domainlerden sayıldığı için, bir çok benzer alan adı uzantısı bulunmaktadır. Avrupa Birliğinin ccTLD olan .eu uzantısının yanı sıra, kurmlar için olan .org domaini, .info domaini ve şirketler için olan .biz domaini ile yakınlardır. İstediğiniz domain boş değilse, sorunsuz bir şekilde diğer alternatiflerden yararlanabilirsiniz, örneğin .biz veya.info domaini satın alıp kaydedebilirsiniz.

İstatistik

.pro domainleri henüz yoğun bir şekilde dağılmamıştır. Ama bazı operatörler .pro domainlerinin inanılmay potansiyelinin farkındalar. Şu ana kadar bu domain uzantısı daha çok ABD bölgesinde yoğun talep görmektedir, bu yüzden law.pro veya avocat.pro gibi ekler var olmaktadır, ama yinede farklı ikinci seviyedeki domainler Almanca konuşan “Professionals” için düşünülmüştür.

Şirketiniz için uygun bir .pro domaini bulma şansınız çok yüksektir. Özellikle domainin düşük dağılımından dolayı arzu ettiğiniz internet adresini alabilme şansınız çok yüksektir, yinede satın alma konusunu fazla geciktirmeyin, yoksa rakibinize kaptırabilirsiniz. Bu yüzden bir an önce şahsi .pro domaininizi satın alıp uygun ve adil şartlar altında kaydedebilirsiniz.

Alan adı: .pro
Alan Adı Müsait
Alan adı müsait durumdadır.
Alan Adı Aktif
[Active]
1 - 10 Yıl
Alan adı kayıt süresi boyunca aktif olarak çalışmaktadır. Bu süre içinde istediğiniz zaman yenileme yapabilirsiniz. Bu alan adları bitiş tarihinden önce mutlaka yenilenmelidir.
Alan Adı Askıda
[On Hold Period]
40 Gün
Alan adının kayıt süresi bitmiştir. Kayıt firmaları tarafından askıya alınırlar, durdurulabilir ya da park edilebilirler. Bu süre içinde standart fiyatlarla yenilenebilirler.
Alan Adı Rehinde
[Redemption Period]
30 Gün
Alan adının aktif yaşam ömrü bitmiş ve rehin duruma geçmiştir. Bu aşamada tekrardan aktif hale geçirilmesi için 100 $ ceza bedelinin ve yıllık yenileme bedelinin ödenmesi gerekmektedir
Alan Adı Silinecek
[Pending Delete Period]
5 Gün
Alan adı artık silinme periyodundadır. Bu süre sonunda alan adı yeniden satın alınabilir olacaktır.
Bilgilendirme
Bazı uluslararası firmalar, daha önceden aktif kullanıldığını tespit ettikleri alan adlarını bu süre sonunda hemen satın alıp yüksek fiyatla satışa çıkarmaktadırlar.
Alan Adı Yeniden Müsait
Alan adını yeniden kayıt edebilirsiniz.
.ca
 
, TL
.asia
 
, TL
.cc
 
, TL
.tel
 
, TL
.me
 
, TL
.eu
 
125 ,00 TL
.mn
 
, TL
.com.tr
 
55 ,00 TL

Biz yardım etmek için buradayız.