Hosting, Server, Domain
.co DOMAİN
Yeni bir alan adı ile hemen başlayın.
312 ,00 TL / YIL
Alan adı: .co

Kolombiya’nın ülkeye özgü Top-Level-Domaini .co domainidir. İlk defa 1991 yılında bu domain tanıtılmıştır. Aslında “Universidad de los Andes” domainlerin idaresini üstlenmişti, yanlız üniversitedeki yetkililer domainleri hükümetinin beklentisinin aksine ticari olarak pazarlamak isteyince, 1990 yılının sonunda yeni kurulan “.CO Internet SAS” şirketine bütün idare devredilmiştir.

Artık dünyanın her yerinden her internet kullanıcısı kişisel .co domainini satın alıp kaydedebiliyor. Katı sipariş kuralları sadece üçüncü seviyedeki bir kaç domain için geçerlidir.

Alan adı: .co

Özellikle Kolombiya bölgesinde ülkeye özgü .co domainleri sıkça kullanılıyor. Firmalar gibi özel kişilerde domainin potansiyeline güvenip Kolombiya ile alakalarını gösteriyorlar. Yabancı webmasterlerinde yurtdışından .co domaini satın alıp kaydedebilmelerinden dolayı kayıt edilen domainlerin büyük bır kısmı yurtdışından. Müşteriler arasında ticari şirket ve kuruluşlar bulunmaktadır, bunun sebebi .co uzantısını Top-Level-Domaini .com ‘a güzel bir alternatif olarak seçmeleridir.

Şahsi .co domain satın alıp kaydetmek istermisiniz? easyname’i seçin – domain ve hosting konusunda sizin profesyonel partneriniz. Domain seçiminde size 3 ile 63 karakter sayısı arasında seçim hakkı sunulmakta. Özel karakterler ne yazık ki kullanılamıyor, ama onun yerine sadece sayılardan oluşan bir domain kaydedebilirsiniz. Yada başka cazip bir Top-Level-Domainmi almak istersiniz? Ülkeye özgü domain olan Perunun .pe domainine, ya da resmi domain olan Uruguayın .uy.com domainine ne dersiniz?

İstatistik

2010 yılında .co domaini 350.000 kayıtlı domaini ile Güney Amerikada 3. sırada yer almıştı. Bu arada geçmişi düşünecek olursak, bu uzantının sayısının oldukça yükseldiğn düşünebiliriz. Özellike Avrupa ve Kuzey Amerikada bu domaini yöneten operatör kayıtlarda yüksek bir artış gözlemlediğini belirtmiştir.

Alan adı: .co
Alan Adı Müsait
Alan adı müsait durumdadır.
Alan Adı Aktif
[Active]
1 - 5 Yıl
Alan adı kayıt süresi boyunca aktif olarak çalışmaktadır. Bu süre içinde istediğiniz zaman yenileme yapabilirsiniz. Bu alan adları bitiş tarihinden önce mutlaka yenilenmelidir.
Alan Adı Askıda
[On Hold Period]
-2 Gün
Alan adının kayıt süresi bitmiştir. Kayıt firmaları tarafından askıya alınırlar, durdurulabilir ya da park edilebilirler. Bu süre içinde standart fiyatlarla yenilenebilirler.
Alan Adı Rehinde
[Redemption Period]
0 Gün
Alan adının aktif yaşam ömrü bitmiş ve rehin duruma geçmiştir. Bu aşamada tekrardan aktif hale geçirilmesi için 100 $ ceza bedelinin ve yıllık yenileme bedelinin ödenmesi gerekmektedir
Alan Adı Silinecek
[Pending Delete Period]
5 Gün
Alan adı artık silinme periyodundadır. Bu süre sonunda alan adı yeniden satın alınabilir olacaktır.
Bilgilendirme
Bazı uluslararası firmalar, daha önceden aktif kullanıldığını tespit ettikleri alan adlarını bu süre sonunda hemen satın alıp yüksek fiyatla satışa çıkarmaktadırlar.
Alan Adı Yeniden Müsait
Alan adını yeniden kayıt edebilirsiniz.
.bz
 
, TL
.eu
 
125 ,00 TL
.ws
 
, TL
.ca
 
, TL
.es
 
55 ,00 TL
.mobi
 
130 ,00 TL
.tel
 
, TL
.tv
 
550 ,00 TL

Biz yardım etmek için buradayız.