Hosting, Server, Domain
.ru DOMAİN
Yeni bir alan adı ile hemen başlayın.
, TL / YIL
Alan adı: .ru

Rusya’da diğer ülkelerde olduğu gibi, kendine ait Top-Level-Domainine sahiptir. Söz konusu ülkeye özgü ccTLD .ru ‘dur – 1994 yılından beri var olan bu TLD, Domain Registration Center (nic.ru) tarafından yönetilmektedir.

Esas olarak şahıslar ve şirketler .ru domaini satın alıp kaydedebilirler – ulusal veya uluslar arası alan için olmasının herhangibi bir önemi yoktur web sayfanızın. Yabancı pazarlardada .ru domainleri bilinen arama motorlarının sıralamasında yer aldığı görülmektedir.

Alan adı: .ru

Ülkeye özgü domainler yerel arama motorlarında ve yerlisi için sundukları avantajlardan dolayı iş adamları ve özel kişiler tarafından kullanılmaktadır. Büyük bir şirketin veya bir özel kişinin kişisel web sitesi olup olmadığının herhangibi bir önemi yoktur. .ru domainleri her an kaydedilebilir – hemen davranmanız lazım, çünkü Rusya pazarında sevilen domainler için inanılmaz rekabet var.

.ru domaini satın alıp kaydetmek için kimlik numaranız ve kimliğinizin kopyası gerekmektedir. Spamciler ve Hackerların rahat şartlardan dolayı Rusya ve Çinde hareket ettiklerinden dolayı, .ru domaini için kaydolma işlemleri oldukça sıklaştırılmıştır. Bu işlemi biraz olsun güçleştiriyor ancak internet kullanıcıların güvenliği için yapılmaktadır – bu ek işlemlerden dolayı içiniz rahat olabilir, .ru domainini satın alıp kaydetmek istediğinizde. Sorunuzda veya sorunlarınızda easyname ekibi olarak daima yanınızdayız. Bizimle irtibat formu üzerinden yada E-posta yolu ile support@easyname.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Seçtiğiniz domain en az 2 ve en fazla 63 karakter barındırabilir, özel karakterler tire haricinde kullanılamaz. Sadece rakamlardan oluşan yada sayı içeren domainleri kullanmak serbesttir. .ru domainine benzer TLD’ler Slovenyanın .si domaini, Japonyanın ccTLD’si .jp ve en popüler ülkeye özgü ccTLD’lerden biri Almanyanın .de’si.

Mükemmel servis, danışma ve hızlı işlem için gecikmeden bugün karar verin – .ru domaininizi easyname’de satın alıp kaydedin, domain ve hosting konusunda uzman partneriniz.

İstatistik

2010 yılında 2,6 milyondan fazla .ru domaini görülmüştür, hesaplayacak olursak Rusyada yaşayan her 1000 kişi adına 19 .ru domaini kayıtlıdır. Bir çok Avrupa Top-Level-Domainini sayı olarak geride bırakmıştır, bunların arasında Fransanın .fr domaini veya İtalyanın ülkeye özgü ccTLD’si.it.

Var olan zor koşullar yeni domainlerin sayısının çoğalmasını önlesede, Rusyadaki pazar inanılmaz şekilde gelişmektedir. Bu yüzden sevilen domainleri vakit geçirmeden hemen satın almanızı tavsiye ederiz, bu sayede .ru domainin faydalarından uzun vadeli yararlanabilirsiniz.

Alan adı: .ru
Alan Adı Müsait
Alan adı müsait durumdadır.
Alan Adı Aktif
[Active]
1 - 10 Yıl
Alan adı kayıt süresi boyunca aktif olarak çalışmaktadır. Bu süre içinde istediğiniz zaman yenileme yapabilirsiniz. Bu alan adları bitiş tarihinden önce mutlaka yenilenmelidir.
Alan Adı Askıda
[On Hold Period]
40 Gün
Alan adının kayıt süresi bitmiştir. Kayıt firmaları tarafından askıya alınırlar, durdurulabilir ya da park edilebilirler. Bu süre içinde standart fiyatlarla yenilenebilirler.
Alan Adı Rehinde
[Redemption Period]
30 Gün
Alan adının aktif yaşam ömrü bitmiş ve rehin duruma geçmiştir. Bu aşamada tekrardan aktif hale geçirilmesi için 100 $ ceza bedelinin ve yıllık yenileme bedelinin ödenmesi gerekmektedir
Alan Adı Silinecek
[Pending Delete Period]
5 Gün
Alan adı artık silinme periyodundadır. Bu süre sonunda alan adı yeniden satın alınabilir olacaktır.
Bilgilendirme
Bazı uluslararası firmalar, daha önceden aktif kullanıldığını tespit ettikleri alan adlarını bu süre sonunda hemen satın alıp yüksek fiyatla satışa çıkarmaktadırlar.
Alan Adı Yeniden Müsait
Alan adını yeniden kayıt edebilirsiniz.
.bz
 
, TL
.de
 
125 ,00 TL
.cn
 
, TL
.ws
 
, TL
.ca
 
, TL
.pro
 
176 ,00 TL
.info
 
178 ,00 TL
.mobi
 
130 ,00 TL

Biz yardım etmek için buradayız.