Hosting, Server, Domain
.mobi DOMAİN
Yeni bir alan adı ile hemen başlayın.
-1 ,00 TL / YIL
Alan adı: .mobi

İnternet özelliği olan mobil cihazların sayısı gittikçe artmaktadır, yolda giderken internette gezebilmek için. Bu yüzden ICANN (Internet Corporation for Assigned Names and Numbers) Temmuz 2005’de yeni Top-Level-Domaini oluşturmuştur: .mobi domaini, anlaşılacağı gibi İngilizce “mobile” kelimesinden türemişdir ve mobil cihazları için optimize edilimiş web içerikleri içindir. .mobi domaini farklı şirketler tarafından finanse edilmişdir, bunların arasında Google, Microsoft, T-Mobile ve Nokia bulunmaktadır. Her internet kullanıcısı dünyanın her yerinden şahsi .mobi domainini satın alıp kaydedebilir.

Kaydedilen domainlerin yönetimi Afilias şirketine aittir, aynı zamanda .info domaininin yönetimindende sorumludur.

Alan adı: .mobi

Özellikle mobil web uygulamaları için yada servisler için .mobi domainleri çok uygundur: Kullanıcı hemen bir mobil cihaz için, yani akıllı cep telefonlar veya tablet için optimize edilimiş, olan bir internet sayfası olduğunu anlayabiliyor bu domain sayesinde ve yapılan araştırmalara göre telefonda .mobi domainli websiteleri diğer benzer Top-Level-Domainlerine oranla daha çok ziyaret edilmektedir. Bu şekilde .mobi domaini mobil cihazlar için güvenli ve teknik olarak düzgün web içeriği içeren websiteler için standart olma yolunda ilerliyor.

Genel olarak ilgilenen her internet kullanıcısı, şahsi .mobi domaini satın alıp kaydedebilir. Teknik açıdan dikkat edilmesi gereken bir kaç şey var: Web siteniz mobil cihazlar için optimize edilimiş olması gerekmektedir – örneğin düşük çözünürlükdeki bir ekranda içeriği düzgün göstermesi ve dokunmatik ekranlı mobil cihazlar için uygun olması gerekmektedir. .mobi domainine benzer domainler bu sebeblerden dolayı sınırldır: Örneğin Afiliasın yönettiği .info domaini, jenerik Top-Level-Domain .pro ve .org benzemektedir.

.mobi domaininizi satın alıp kaydebilmeniz için bir çok olanakdan yararlanabilirsiniz: Domain adı seçiminde 3 veya en fazla 63 karakter kullanabilirsiniz. Tire dışında herhangibi bir özel karakter kullanamazsınız. Domain içerisinde sayı kullanımı serbesttir.

İstatistik

Domainin tanıtımıyla beraber alan adı uzantısına inanılmaz bir talep vardı: İlk müşteriler arasında VISA, American Express, Virgin, Ebay ve Ferrari gibi büyük şirketler vardı. Bir yıl içersinde 300.000’den fazla .mobi domaini kaydedilmiştir. Artık bu pazar özel projeleri olan administratörler ve webmasterler içinde açılmıştır, bu şekilde arzu ettiğiniz .mobı domainini easyname’de satın alıp kaydedebilirsiniz. Kaydedilen domainlerin sayısı her geçen gün daha da artmıştır: Nisan 2011’de kaydedilen .mobi domain sayısı bir milyon barajını geçmiştir.

Alan adı: .mobi
Alan Adı Müsait
Alan adı müsait durumdadır.
Alan Adı Aktif
[Active]
1 - 10 Yıl
Alan adı kayıt süresi boyunca aktif olarak çalışmaktadır. Bu süre içinde istediğiniz zaman yenileme yapabilirsiniz. Bu alan adları bitiş tarihinden önce mutlaka yenilenmelidir.
Alan Adı Askıda
[On Hold Period]
40 Gün
Alan adının kayıt süresi bitmiştir. Kayıt firmaları tarafından askıya alınırlar, durdurulabilir ya da park edilebilirler. Bu süre içinde standart fiyatlarla yenilenebilirler.
Alan Adı Rehinde
[Redemption Period]
3 Gün
Alan adının aktif yaşam ömrü bitmiş ve rehin duruma geçmiştir. Bu aşamada tekrardan aktif hale geçirilmesi için 100 $ ceza bedelinin ve yıllık yenileme bedelinin ödenmesi gerekmektedir
Alan Adı Silinecek
[Pending Delete Period]
3 Gün
Alan adı artık silinme periyodundadır. Bu süre sonunda alan adı yeniden satın alınabilir olacaktır.
Bilgilendirme
Bazı uluslararası firmalar, daha önceden aktif kullanıldığını tespit ettikleri alan adlarını bu süre sonunda hemen satın alıp yüksek fiyatla satışa çıkarmaktadırlar.
Alan Adı Yeniden Müsait
Alan adını yeniden kayıt edebilirsiniz.
.tv
 
980 ,00 TL
.de
 
220 ,00 TL
.sx
 
, TL
.info
 
490 ,00 TL
.ca
 
, TL
.com
 
340 ,00 TL
.pro
 
650 ,00 TL
.ru
 
, TL

Biz yardım etmek için buradayız.