destek@hosteva.com

Hosting, Server, Domain
.tel DOMAİN
Yeni bir alan adı ile hemen başlayın.
, TL / YIL
Alan adı: .tel

.tel domain uzantısı telekomünikasyon ile ilgili tüm websiteleri için uygun bir uzantıdır. .tel alan adı, telefon ya da telekomünikasyon ile ilgili şirketlerin internetteki görünürlüğünü arttırmak için iyi bir tercihtir. .tel alan adı sitenizin amacını da belirterek, aynı zamanda daha kolay hatırlanmanızı sağlar. .tel domain tescili için belge gerekmektedir. Tüm ülkelerden satın alınabilir. Domaini önce gelen alır kuralı vardır.

Alan adı: .tel

.tel, 2000 yılında İngiltere’de kurulan, Telnic Ltd.Şti. firmasının yıllar süren çalışmaları sonucunda 2009 yılında satışına başlanan internet alan adı uzantısıdır. İletişimin en hızlı ve en kolay yolunu sağlamak amacıyla kurulmuştur. Bireysel ve kurumsal olarak kullanılabilecek olan .tel uzantılarının kullanımı tüm dünyada hızla çoğalmaktadır.

Örnekleyecek olursak www.nestle.tel internet sitesini incelediğimizde nestle firmasının tüm iletişim bilgilerini kolayca bulabileceğimiz bir sistemdir. web sayfası, telefon numaraları, fax numarası, sosyal paylaşım sitelerinin adreslerini, google maps konumu vs. iletişim bilgilerine en hızlı şekilde ulaşılabilir.

.tel domainler için kısaca günümüzün sanal kartviziti demek mümkün. Mobil cihazlardan kolayca ulaşılabilen .tel alan adresleri internet üzerinden iletişim sağlamanın diğer adı. Bireysel olarakta kolayca kullanılan .tel alan adları günümüzde kartvizit kullanan bir çok bireyin sahip olması gereken mükemmel bir yenilik. Ülkemizde de google da yaptığımız araştırmalar sonucunda kullanımının hızla yükseldiğini görüyoruz. Örneğin www.nestle.tel alan adı kişisel olarak düzenlenmiş bir sanal kartvizittir. Sizde sanal kartvizitinize sahip olmak istiyorsanız acele edin.

Alan adı: .tel
Alan Adı Müsait
Alan adı müsait durumdadır.
Alan Adı Aktif
[Active]
1 - 10 Yıl
Alan adı kayıt süresi boyunca aktif olarak çalışmaktadır. Bu süre içinde istediğiniz zaman yenileme yapabilirsiniz. Bu alan adları bitiş tarihinden önce mutlaka yenilenmelidir.
Alan Adı Askıda
[On Hold Period]
40 Gün
Alan adının kayıt süresi bitmiştir. Kayıt firmaları tarafından askıya alınırlar, durdurulabilir ya da park edilebilirler. Bu süre içinde standart fiyatlarla yenilenebilirler.
Alan Adı Rehinde
[Redemption Period]
30 Gün
Alan adının aktif yaşam ömrü bitmiş ve rehin duruma geçmiştir. Bu aşamada tekrardan aktif hale geçirilmesi için 100 $ ceza bedelinin ve yıllık yenileme bedelinin ödenmesi gerekmektedir
Alan Adı Silinecek
[Pending Delete Period]
5 Gün
Alan adı artık silinme periyodundadır. Bu süre sonunda alan adı yeniden satın alınabilir olacaktır.
Bilgilendirme
Bazı uluslararası firmalar, daha önceden aktif kullanıldığını tespit ettikleri alan adlarını bu süre sonunda hemen satın alıp yüksek fiyatla satışa çıkarmaktadırlar.
Alan Adı Yeniden Müsait
Alan adını yeniden kayıt edebilirsiniz.
.tv
 
, TL
.net
 
, TL
.asia
 
, TL
.es
 
, TL
.com.tr
 
, TL
.ws
 
, TL
.com
 
, TL
.eu
 
, TL

Biz yardım etmek için buradayız.