KURUMSAL MENÜ

İADE / İPTAL KOŞULLARI

Hosteva web sayfasından satın aldığınız hizmetleri 14 (ondört) gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin cayma hakkına sahipsiniz.

Cayma hakkı süresinin belirlenmesinde; siparişin Hosteva tarafından kabul anı esas alınır.

Cayma hakkı sadece yeni satın alınan hosting paketleri için geçerlidir. Lisans, domain, SSL gibi ürün, hizmetler ve yenileme ödemeleri niteliği gereği cayma hakkı kapsamının dışındadır.

Yine;

  • MÜŞTERİ’nin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanarak satın alınan paket hizmetler,
  • Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, MÜŞTERİ’nin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin sözleşmeler,
  • Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve SATICI veya sağlayıcının kontrolünde olmayan mal veya hizmetlere ilişkin sözleşmeler,
  • Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanların teslimine ilişkin sözleşmeler,
  • Malın tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması halinde maddi ortamda sunulan kitap, dijital içerik ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin sözleşmeler,
  • Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya MÜŞTERİ’ye anında teslim edilen gayri maddi mallara ilişkin sözleşmeler,
  • Orjinal kutusu/ambalajı bozulmuş (örneğin orjinal kutu/ambalajı yırtılmış, farklı bir kutu/ambalaj içerisine konulmuş, kutu/ambalaj üzerine kargo etiketi/gönderi ya da sair bilgiler ayrıca yapıştırılmış ve/veya ambalaj/kutu koli bandı ile bantlanmış veya üzerine yazı yazılmış koli/ambalajlı ürünler kabul edilmemektedir), ekonomik değerini/tekrar satılabilme özelliğini kaybetmiş, bir kez dahi olsa kullanılmış, herhangi bir şekilde hasar verilmiş, herhangi bir şekilde Satıcıdan kaynaklanmayan nedenler ile başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan vb. ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

İptal Koşullarımız;

Hosteva.com sayfasından aldığınız hizmetlerin iptali için kullanıcı adı ve şifrenizle sisteme giriş yapmanız ve paketi iptal seçeneğini seçmeniz ve sonrasında 0232 339 11 14 Numaralı hat üzerinden iletişime geçmeniz gerekmektedir. Bir sonraki ay hesabınız için fatura oluşturulmayacaktır.

  • Haber verilmeden ve sistemden iptal siparişi verilmiş hizmetler iptal edilmiş sayılmaz. İptal olması için satış veya sorumlu birime bildiri yapmak zorunludur.
  • Kredi kartı ile alış veriş yapıp daha sonra bilgi ve haber vermeden Hosteva’dan onay almadan ChargeBack yapıp daha sonra banka aracılığı ile ödemeye itiraz edildiği takdirde İzmir Cumhuriyet Başsavcılığına bu siparişi veren ve kredi kartı sahibi hakkında suç duyurusunda bulunulacaktır.
  • Kredi kartı ile alış-veriş yapan kullanıcılarımızın kişisel verileri, Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Kanun ve ilgili Mevzuat hükümlerine uygun olarak saklanmaktadır. Sözleşmenin ifası amacıyla sisteme girilen bilgilerde (adres, telefon numarası, ip adresi gibi bilgiler saklanmakta olup, kredi kartı bilgileri saklanmamaktadır.) herhangi bir sorun olmadığı takdirde hizmet aktif edilmektedir. Sisteme girilen bilgilerin hatalı olması, sipariş veren kişiye ulaşılamaması hallerinde işbu siparişler iptal edilmektedir.

Kurulum Zamanları (Teslimat);

Kurulum (Teslimat), Hizmet Sözleşmesi gereği Hosteva tarafından siparişin kabul edildiği gün yapılır. Normal şartlarda kredi kartı ile ödemelerde verilen hizmete göre kurulum en geç 1 dakika ile 3-4 saat içinde yapılmaktadır. Banka havalesi ödemelerinde havale kısmına fatura numaranızı veya kullanıcı adınızı yazmanız halinde havale ile ödemelerde en geç 12 saat içinde sistem aktif edilmektedir.

Uyarı ve koşullar ile ilgili olarak aklınıza takılan soruları destek@hosteva.com adresine yazabilirsiniz.