Hosting, Server, Domain
.net DOMAİN
Yeni bir alan adı ile hemen başlayın.
390 ,00 TL / YIL
Alan adı: .net

.net domaini uluslar arası alanda .com domaininin yanı sıra çok sevilmektedir. Bu domain sponsor edilmeyen Top-Level-Domainlerinden birtanesidir, yani uTLDdir. Başlangıçta .net domaini 1985 yılında ağ servis sağlayıcıları için kurulmuştur, bir kaç yıl öncesine kadar da belirli insanlar ve şirketler .net domaini satın alıp kaydedebiliyorlardı. Artık herkes için sorunsuz bir şekilde bu domaini kaydetmesi mümkündür. .net TLDni ingilizcedeki Network yani ağ kelimesinin kısaltması olarak yapılmıştır. Domainden sorumlu olan şirket VeriSigndır, .net domainini dünyanın en önemli iletişim ağlarından biri olarak göstermiştir. Tarihi anlamı ve TLDnin popülerliği yüzünden .net domaini satın alıp kaydetmekte her zaman fayda var.

Alan adı: .net

Belirttiğimiz gibi .net domaini zamanında sadece ağ servis sağlayıcılarına verilmiştir. Popülerliğinin bir kısmına TLDni buna borçludur, aynı zamanda güvenilir ve sağlam domaindir. Özellikle ağ branşında, E-Mail-sunucularnıda veya eCommerce’de bu domain kullanılmaktadır. Uzun zamandır özel şahıslarda artık sorunsuz bir şekilde .net adreslerini satın alıp kaydedebiliyorlar.

.net domaini oluştururken en az 2 ve en fazla 63 karakter kullanabilirsiniz. Özel karakterler ve sadece rakamlardan oluşan domain kullanımı serbesttir. Eğer arzu ettiğiniz .net domainini bulduysanız, bunu rahat bir şekilde satın alıp kaydedebilirsiniz. Saniyler içerisinde domaininiz erişime açılacaktır, sözleşmenin bitiminin ihbar süresi domainin bitiminden 3 gün öncedir.

Benzer domainler ise .info domaini, .org domaini, kurumlar için düşünülmül olan ve Ada ülkesi Tuvalunun .tv domainidir, ancak bu domain TV şirketleri ve şovları tarafından amacı dışında kullanılmaktadır. .net domaininin rakibi olarak dünyada en çok kullanılan .com Domain ve Almanyaya özgü olan .de domainleridir.

İstatistik

Bu arada .net domainleri artık en sevilen TLDler arasında 3. sıradadır. Mart 2012 tarihi itibari ile yaklaşık 120 milyon kere kaydedilen .com domaini ve 15 milyon kere kaydedilen .de domaininin ardından, yaklaşık 14,7 milyon kayıtlı domaini ile bu TLDni bulunmaktadır. Ek bir ek olarak .net domaini çok uygundur, çünkü çoğu kullanıı için .nt domaini yedi yirmidört ulaşılabilir anlamına gelmektedir, eskiden ağ sağlayıcı servislerinin olduğu gibi.

Online servis sunanlar .net TLDnini hemen almalarında fayda var, çünkü .net domainleri çabuk satın alınıp kaydedilmektedir – unutmayınkı rakipleriniz asla uyumaz.

Alan adı: .net
Alan Adı Müsait
Alan adı müsait durumdadır.
Alan Adı Aktif
[Active]
1 - 10 Yıl
Alan adı kayıt süresi boyunca aktif olarak çalışmaktadır. Bu süre içinde istediğiniz zaman yenileme yapabilirsiniz. Bu alan adları bitiş tarihinden önce mutlaka yenilenmelidir.
Alan Adı Askıda
[On Hold Period]
40 Gün
Alan adının kayıt süresi bitmiştir. Kayıt firmaları tarafından askıya alınırlar, durdurulabilir ya da park edilebilirler. Bu süre içinde standart fiyatlarla yenilenebilirler.
Alan Adı Rehinde
[Redemption Period]
30 Gün
Alan adının aktif yaşam ömrü bitmiş ve rehin duruma geçmiştir. Bu aşamada tekrardan aktif hale geçirilmesi için 100 $ ceza bedelinin ve yıllık yenileme bedelinin ödenmesi gerekmektedir
Alan Adı Silinecek
[Pending Delete Period]
5 Gün
Alan adı artık silinme periyodundadır. Bu süre sonunda alan adı yeniden satın alınabilir olacaktır.
Bilgilendirme
Bazı uluslararası firmalar, daha önceden aktif kullanıldığını tespit ettikleri alan adlarını bu süre sonunda hemen satın alıp yüksek fiyatla satışa çıkarmaktadırlar.
Alan Adı Yeniden Müsait
Alan adını yeniden kayıt edebilirsiniz.
.us
 
, TL
.es
 
-1 ,00 TL
.de
 
220 ,00 TL
.asia
 
, TL
.co
 
312 ,00 TL
.tv
 
980 ,00 TL
.mn
 
, TL
.eu
 
290 ,00 TL

Biz yardım etmek için buradayız.