Hosting, Server, Domain
.pw DOMAİN
Yeni bir alan adı ile hemen başlayın.
-1 ,00 TL / YIL
Alan adı: .pw

.pw domaini Haziran 1997’den beri bir Okyanus ülkesi olan Palau’un ülkeye özgü resmi Top Level Domainidir. Bu Okyanus ülkesinde yaklaşık 21.000 kişi yaşamaktadır, toplam 6 ada grubundan oluşup ve toplamda 356 tane adadan oluşmaktadır. Top Level Domainin tanıtımından sonra bazı administratif ve teknik yönetim ile ilgili görevler ABD’li şirket EnCirca Inc.’e verilmiştir, ama artık bu görevler Palaulu şirket Micronesia Investment and Development Corporation tarafından yapılmaktadır. Ekim ayında .pw domainin artık “professional web” kelimesinin kısaltıması olarak pazarlanacağı açıklandı – bu doğrultuda sipariş verme kurallarıda güncelleşmiştir.

Alan adı: .pw

3. Aralık 2012’den beri gerçek veya tüzel kişiler kendilerine ait .pw Top Level Domaini satın alıp kaydedebiliyorlar. Palau’da ikamet etmeniz yada şirketinizin ikamethanesinin Palau’da bulunması gerekmemektedir.

.pw domaininin kullanım alanı neredeyse sınırsızdır: Özel şahıslarda şirketlerde, Palau ile bağlantısı olan olan herkes, bu Top Level Domain sayesinde kültürel, ticari veya etnik bağlantısını gösterebilir. Bunun haricinde bu domain dünya pazarında “professional web” kelimesinin kısaltması olarakda algılanıyor ve örneğin aynı .tv domaini gibi ülkeye özgü olan Tuvalunun Top Level Domaini gibi amacı dışında kullanılıyor. Bu alandan diğer örnekler ise şunlardır: Mikronezyanın .fm domaini veya Batı Samoanın .ws domaini.

Eğer .pw uzantısı ile biten şahsi internet adresinizi kaydetmek istiyorsanız, en az 3 ve en fazla 63 karakter kullanabilirsiniz. Domaininizin içinde sayılar veya sadece sayılardan oluşan domain kullanabilirsiniz. Ne yazık ki özel karakter kullanımı .pw Top Level Domaini internet adresi oluşumunda serbest değildir.

İstatistik

Kısa bir zaman öncesine kadar .pw domaini çok özel bir ülkeye özgü Top Level Domaini olarak algılanıyordu, dünyada hiç yaygın olmayan. Planlanan profesyonelleşmeden sonra artık istenilen domaini kaydedtmek ve bu sayede güzel bir internet adresi kapmak mümkündür. Bu yüzden size tavsiyemis, profesyonel bir Top Level Domain arayanlar için, şahsi .pw domaininizi hemen satın almanızı öneriyoruz.

Alan adı: .pw
Alan Adı Müsait
Alan adı müsait durumdadır.
Alan Adı Aktif
[Active]
1 - 10 Yıl
Alan adı kayıt süresi boyunca aktif olarak çalışmaktadır. Bu süre içinde istediğiniz zaman yenileme yapabilirsiniz. Bu alan adları bitiş tarihinden önce mutlaka yenilenmelidir.
Alan Adı Askıda
[On Hold Period]
40 Gün
Alan adının kayıt süresi bitmiştir. Kayıt firmaları tarafından askıya alınırlar, durdurulabilir ya da park edilebilirler. Bu süre içinde standart fiyatlarla yenilenebilirler.
Alan Adı Rehinde
[Redemption Period]
30 Gün
Alan adının aktif yaşam ömrü bitmiş ve rehin duruma geçmiştir. Bu aşamada tekrardan aktif hale geçirilmesi için 100 $ ceza bedelinin ve yıllık yenileme bedelinin ödenmesi gerekmektedir
Alan Adı Silinecek
[Pending Delete Period]
5 Gün
Alan adı artık silinme periyodundadır. Bu süre sonunda alan adı yeniden satın alınabilir olacaktır.
Bilgilendirme
Bazı uluslararası firmalar, daha önceden aktif kullanıldığını tespit ettikleri alan adlarını bu süre sonunda hemen satın alıp yüksek fiyatla satışa çıkarmaktadırlar.
Alan Adı Yeniden Müsait
Alan adını yeniden kayıt edebilirsiniz.
.ca
 
, TL
.cn
 
, TL
.cc
 
, TL
.com
 
340 ,00 TL
.ws
 
, TL
.es
 
-1 ,00 TL
.info
 
490 ,00 TL
.asia
 
, TL

Biz yardım etmek için buradayız.