Hosting, Server, Domain
.info DOMAİN
Yeni bir alan adı ile hemen başlayın.
178 ,00 TL / YIL
Alan adı: .info

.info domaini jenerik bir domaindir. Bu domain türü genel bir terim ile alakalıdır, bu durumda .info domaini bilgi veren kurumlarla. Aslında jenerik Top-Level-Domainleri (gTLD) çok sevilmektedir, çünkü alan adı uzantısının içinde kendinden açıklayıcı bir element bulunmaktadır.

.info TLDsine yakından bakacak olursak: 2001 yılında bu Top-Level-Domaini ilk defa tanıtılmıştır, kaydedilen internet adresleri Afilias Limited tarafından yönetilmektedir, aynı zamanda .mobi domainini ve .pro domainini de yönetmektedirler. Arzu edilen .info domaini her internet kullanıcısı tarafından hiç bir engel olmadan satın alınıp kaydedilebilinir, herşeyden bağımsız bir şekilde.

Alan adı: .info

Aslında gTLDler (jenerik Top-Level-Domain) bilgi veren servisler için açıklayıcı bir alan adı uzantısı olarak yapılmıştır. Sipariş koşullarının kolaylaştırılmasından dolayı, artık her internet kullanıcısı .info domaini satın alıp kaydedebiliyor. Özellikle Seyahat acenteleri ve bir konuda bilgli sunan kurumlar tarafından .info domainine talep vardır. Bir çok parti, gazete, magazin ve perakendecilerde .info domainini seçmektedirler, ziyaretçileri ek bir sayfaya yönlendirebilmek için.

Eğer şahsi .info domaininizi satın alıp kaydedebilmek için bir kaç seçenek sunulmaktadır: İnternet adresiniz 3 veya en fazla 63 karakterden oluşabilir, özel karakter veya sadece rakamlardan oluşan karakter kullanabilirsinz. Sipariş işlemi easyname’de sadece bir kaç saniye sürmektedir – ondan sonra .info domaininizi bir gün içerisinde kaydediyoruz.

.info alan adı uzantısına benzer başka bir kaçtane jenerik Top-Level-Domainleri bulunmaktadır: .name domaininin yanı sıra, Afilias tarafından yönetilen .mobi domaini ve şirketleri temsil eden .biz domaini, Mikronezyaya özgü .fm domaini ve ABDnin .us domaini

Herhangibi bir sorunuzu seve seve cevaplayacağız: İrtibat formu üzerinden yada support@easyname.com adresinden bize ulaşabilirsiniz.

İstatistik

Özellikle bilgi veren servislerde .info domaini çok sevilmektedir – bunu kaydedilen domainlerin sayısı açıkça göstermektedir. 2011 yılının başında DENIC 7,5 milyondan fazla kaydolan .info domainini söylemiştir: Bu durumda bu TLD en sevilen 4. gTLDdir. Giderek daha çok kullanıcı internet adresini birinci yada ikinci domain olarak satın alıp kaydediyor: Bilinen şirketler .info TLDlerini bir çok durumda ziyaretçilerine ek bir kapıdan ağırlayabilmek için kullanmalarının aksine, orta durumdaki online şirketler jenerik Top-Level-Domain sayesinde açıkça bilgi dolu bir içerik sunduklarını belirtmek istiyorlar.

Sizde şahsi .info internet adresinizi satın alıp kaydedin – size önerimiz bir an önce domaininizi satın almanız, yoksa başka birisine kaptırabilirsiniz.

Alan adı: .info
Alan Adı Müsait
Alan adı müsait durumdadır.
Alan Adı Aktif
[Active]
1 - 10 Yıl
Alan adı kayıt süresi boyunca aktif olarak çalışmaktadır. Bu süre içinde istediğiniz zaman yenileme yapabilirsiniz. Bu alan adları bitiş tarihinden önce mutlaka yenilenmelidir.
Alan Adı Askıda
[On Hold Period]
40 Gün
Alan adının kayıt süresi bitmiştir. Kayıt firmaları tarafından askıya alınırlar, durdurulabilir ya da park edilebilirler. Bu süre içinde standart fiyatlarla yenilenebilirler.
Alan Adı Rehinde
[Redemption Period]
30 Gün
Alan adının aktif yaşam ömrü bitmiş ve rehin duruma geçmiştir. Bu aşamada tekrardan aktif hale geçirilmesi için 100 $ ceza bedelinin ve yıllık yenileme bedelinin ödenmesi gerekmektedir
Alan Adı Silinecek
[Pending Delete Period]
5 Gün
Alan adı artık silinme periyodundadır. Bu süre sonunda alan adı yeniden satın alınabilir olacaktır.
Bilgilendirme
Bazı uluslararası firmalar, daha önceden aktif kullanıldığını tespit ettikleri alan adlarını bu süre sonunda hemen satın alıp yüksek fiyatla satışa çıkarmaktadırlar.
Alan Adı Yeniden Müsait
Alan adını yeniden kayıt edebilirsiniz.
.ca
 
, TL
.tv
 
550 ,00 TL
.pw
 
278 ,00 TL
.cn
 
, TL
.bz
 
, TL
.ru
 
, TL
.in
 
60 ,00 TL
.ws
 
, TL

Biz yardım etmek için buradayız.