Hosting, Server, Domain
.me DOMAİN
Yeni bir alan adı ile hemen başlayın.
, TL / YIL
Alan adı: .me

.me domaini eski olmayan domainlerden bir tanesidir – bu ülkeye özgü Top-Level-Domaini Karadağ’a ait ve 2007 yılındaki bağımsızlığından beri mevcuttur. Şahsi .me domainini her internet kullanıcısı herhangibi bir engel olmadan dünyanın her yerinden kaydedebilir. Bu arada: ccTLD olan .me kurulmadan önce bu ülke .yu Top-Level-Domainini kullanmaktaydı.

Kaydedilen .me domainleri doğrudan Karadağ hükümeti tarafından yönetilmektedir, teknik operatör ise İrlandalı şirket “Afilias”dır.

Alan adı: .me

Özellikle .me domaini İngilizce kelime “me” için kullanılmaktadır. love.me veya kiss.me gibi internet adresleri çok sevilmektedir – eğer böyle cazip domainleri satın alma fırsatını kaçırdım diye sinirlendiyseniz, sizi sakinlestirelim o halde: Özellikle en cazıp, en güzel adresler, başlangıçta Eylül 2007de kullanılamıyordu – bir zaman sonra açık arttırma ile sahiplerini buldular.

Yinede bir çok ilginç domain var satın alıp kaydedebileceğiniz. İkinci seviyedeki her adresi sorunsuz bir şekilde online olarak easyname’de kaydedebilirsiniz – üçüncü seviyedeki .me domainleri sadece Karadağın yerlileri içindir. Uygun sipariş koşulları sayesinde, arzu ettiğiniz domaini satın almak çok kolay. Siparişinizi saniyeler içersinde verin ve gerisini easyname sizin için halletsin! Verdiğiniz bilgileri kontrol edip, şahsi .me domaininizi bir gün içinde kaydediyoruz.

Domain ismi seçiminde bir kaç kurala dikkat etmeniz gerekmektedir: Sadece 3 veya en fazla 63 karakter kullanabilrsiniz, özel karakter serbest değildir. Sayılar ve tireler adresiniz içinde serbesttir, aynı şekilde sadece rakamlardan oluşsan internet adresleride. Sipariş hakkında herhangibi bir sorunuzda easyname’in müşteri hizmetleri daima yanınızdadır: Bize mesajınızı irtibat formu üzerinden yada Mail olarak support@easyname.com adresine gönderebilirsiniz.

İstatistik

.me domaininin uzun zamandan beri var olmadığını göz önünde bulundurursak, bir çok cazip domainin sahibini beklediğini diyebiliriz. Bir çok operatör .me domaininin açılması ile karşılaştıkları talep karşısında oldukça şaşırmışlardır – sadece ilk iki gün içinde 50.000’den fazla domain kaydedilmişdir. Kayıtların yüzde ellisi ABD’dendi, ardından yüzde onbir ile Büyük Britanya ve peşinden yüzde 9 ile Almanya gelmektedir. Dikkat çekici olan, neredeyse Karadağın hiç bir yerlisi .me domaini satın alıp kaydetmemeleridir – bu durumda özel olarak ülkeye özgü Top-Level-Domainlerinin nasıl amacı dışında kullanıldıklarını ve çoktan bir ulusal şirketin tanıtımı dışında kullanıldığnı görebilmekteyiz.

Alan adı: .me
Alan Adı Müsait
Alan adı müsait durumdadır.
Alan Adı Aktif
[Active]
1 - 10 Yıl
Alan adı kayıt süresi boyunca aktif olarak çalışmaktadır. Bu süre içinde istediğiniz zaman yenileme yapabilirsiniz. Bu alan adları bitiş tarihinden önce mutlaka yenilenmelidir.
Alan Adı Askıda
[On Hold Period]
40 Gün
Alan adının kayıt süresi bitmiştir. Kayıt firmaları tarafından askıya alınırlar, durdurulabilir ya da park edilebilirler. Bu süre içinde standart fiyatlarla yenilenebilirler.
Alan Adı Rehinde
[Redemption Period]
30 Gün
Alan adının aktif yaşam ömrü bitmiş ve rehin duruma geçmiştir. Bu aşamada tekrardan aktif hale geçirilmesi için 100 $ ceza bedelinin ve yıllık yenileme bedelinin ödenmesi gerekmektedir
Alan Adı Silinecek
[Pending Delete Period]
5 Gün
Alan adı artık silinme periyodundadır. Bu süre sonunda alan adı yeniden satın alınabilir olacaktır.
Bilgilendirme
Bazı uluslararası firmalar, daha önceden aktif kullanıldığını tespit ettikleri alan adlarını bu süre sonunda hemen satın alıp yüksek fiyatla satışa çıkarmaktadırlar.
Alan Adı Yeniden Müsait
Alan adını yeniden kayıt edebilirsiniz.
.ws
 
, TL
.in
 
60 ,00 TL
.us
 
, TL
.biz
 
200 ,00 TL
.eu
 
125 ,00 TL
.bz
 
, TL
.co
 
312 ,00 TL
.ru
 
, TL

Biz yardım etmek için buradayız.