Hosting, Server, Domain
.es DOMAİN
Yeni bir alan adı ile hemen başlayın.
55 ,00 TL / YIL
Alan adı: .es

.es domaini İspanyaya özgü ccTLD’dir. 1998 yılından beri mevcut olup “Network Information Center of Spain” tarafından yönetilmektedir. ccTLD olarak daha çok İspanyol internet kullanıcıları tarafından kullanılmaktadır, örneğin şirketlerinin yada kendi şahıslarının internet sayfalarını kurmak isteyenler tarafından. Latin Amerikalı kullanıcılarda .es domaini satın alıp kaydetmektedirler, çünkü bu bölgedede bu TLD arama motorlarında güzel sonuçlar elde etmektedir.

Alan adı: .es

İspanyol şirketler ve şahıslar için .es domaini belirleyici avantajlar sağlamaktadır, çünkü ulusal arama motorları İspanya ve Latin Amerikada .es internet adreslerini çok iyi değerlendirip üst sıralarda göstermektedir. Geleneksel internet kullanıcısına .es domaini sayesinde İspanyolca içerikli olan bir websitesinin olduğunu gösterebilirsiniz. Bu sayede daha çok ziyaretçi sayfanıza tıklayacaktır, çünkü bir İspanyol vatandaşı .de domaininden daha çok .es domainini olan siteyi ziyaret edicektir.

Arzu edilen .es domainini dünyanın her yerinden kullanıcılar satın alıp kaydedebilir – vatandaşlığınızdan, firmanızın ikamet ettiği yerden veya oturduğunuz yerden bağımsız olarak. easyname size saniyler içerisinde kayıt işleminin ardından domainizi kullanmayı ve websiteniz için çalışmaya başlama imkanını sunmaktadır. Bu sayede bir gün içerisinde istediğiniz domaini satın alıp ya da kaydedip ve internet dünyasına websitenizi ekleyebilirsiniz.

Domain adı seçiminde bir kaç önemli şeylere dikkat ediniz: 3 ile 63 karakter sayısı arasında seçim yapabilirsiniz. Özel karakterler ve İspanyol alfabesinde bulunan ünlüleri á, é, í, ó , ú veya ü harflerinide domaininiz içerisinde kullanabilirsiniz – rakam ve tireleride aynı şekilde kullanabilirsiniz. Sadece rakamlardan oluşan domainlerde kullanabilirsiniz.

.es domaini ile büyük benzerliği olan jenerik gTLDler .net veya .com’dur – aynı zamanda Avrupa Birliğine özgü olan .eu Top-Level-Domaini veya Avusturyaya ait olan .at’de benzemektedirler.

İstatistik

Kayıtlı olan .es domainlerinin sayısını söylemek oldukça güç. İstatistikler 2010 yılının sonunda 1,2 milyondan fazla ccTLD .es ile kayıtlı internet adresinin olduğunu göstermektedir. Avrupa genelinde popüler .es domaini en popüler TLD’lerden birisidir. İspanyol şirketlere ve şahıslara sunduğu avantajlardan dolayı, gelecekte .es domainlerinin sayısının artacağını söyleyebiliriz – İspanyanın ccTLDsi ile ilgileniyorsanız, o halde size önerimiz istediğiniz domaini bir an önce satın alıp kaydetmenizdir.

Alan adı: .es
Alan Adı Müsait
Alan adı müsait durumdadır.
Alan Adı Aktif
[Active]
1 - 1 Yıl
Alan adı kayıt süresi boyunca aktif olarak çalışmaktadır. Bu süre içinde istediğiniz zaman yenileme yapabilirsiniz. Bu alan adları bitiş tarihinden önce mutlaka yenilenmelidir.
Alan Adı Askıda
[On Hold Period]
-7 Gün
Alan adının kayıt süresi bitmiştir. Kayıt firmaları tarafından askıya alınırlar, durdurulabilir ya da park edilebilirler. Bu süre içinde standart fiyatlarla yenilenebilirler.
Alan Adı Rehinde
[Redemption Period]
-19 Gün
Alan adının aktif yaşam ömrü bitmiş ve rehin duruma geçmiştir. Bu aşamada tekrardan aktif hale geçirilmesi için 100 $ ceza bedelinin ve yıllık yenileme bedelinin ödenmesi gerekmektedir
Alan Adı Silinecek
[Pending Delete Period]
0 Gün
Alan adı artık silinme periyodundadır. Bu süre sonunda alan adı yeniden satın alınabilir olacaktır.
Bilgilendirme
Bazı uluslararası firmalar, daha önceden aktif kullanıldığını tespit ettikleri alan adlarını bu süre sonunda hemen satın alıp yüksek fiyatla satışa çıkarmaktadırlar.
Alan Adı Yeniden Müsait
Alan adını yeniden kayıt edebilirsiniz.
.tv
 
550 ,00 TL
.name
 
, TL
.pw
 
278 ,00 TL
.com.tr
 
55 ,00 TL
.cc
 
, TL
.cn
 
, TL
.mn
 
, TL
.in
 
60 ,00 TL

Biz yardım etmek için buradayız.