Hosting, Server, Domain
.mn DOMAİN
Yeni bir alan adı ile hemen başlayın.
, TL / YIL
Alan adı: .mn

.mn domain uzantısı Moğolistan’a ait olup, Moğolistan’da internetin kullanımı için tahsis edilmiştir. .mn domaini Moğolistan’da şirket ismini veya markasını korumak isteyenlerin tescil etmesi gereken bir domain uzantısıdır. .mn domain tescili için belge gerekmemektedir. Tüm ülkelerden satın alınabilinir. Domaini önce gelen alır kuralı vardır.

Alan adı: .mn

1995 yılı itibari ile Moğolistan’ın resmi web uzantısı olan .mn aynı zamanda ülkenin üst düze etki alan kodudur. Asya’da bulunan Moğolistan kıtanın en kalabalık 45. ülkesidir. Kendi bölgesinde çok popüler olan ülkenin web uzantısı olan .mn de aynı popülerliğe sahiptir. Moğolistan’la iş yapan şirket sahipleri ya da Asya kıtasında iş yapma durumunda bulunan firmalar için .mn uzantısı sahibi olan web adresleri, web siteleri almak büyük bir avantaj sağlamaktadır. Rakip firmalarla kıyaslandığında uluslararası bir ülke kodu ile biten web adresi sahibi olmak hedef kitlenin de yerellikten uzaklaşarak global bir odak noktasına hareket etmesi anlamına gelir. Bu durumda hem ziyaretçi sayısı anlamında büyük rakamlara ulaşılabilir hem de site üzerinden daha çok para da kazanabilirsiniz. Hem şirketlere hem de bireylere verilen .mn uzantısı her adres için 2 yıllık sürelerle verilmektedir. Moğolca konuşulan Moğolistan’da aynı zamanda internet sitelerinde İngilizce, Rusça, İspanyolca ve Fransızca gibi en popüler diller de kullanılmakta olduğundan çok sayıda insana ulaşmanız mümkündür.

Alan adı: .mn
Alan Adı Müsait
Alan adı müsait durumdadır.
Alan Adı Aktif
[Active]
1 - 10 Yıl
Alan adı kayıt süresi boyunca aktif olarak çalışmaktadır. Bu süre içinde istediğiniz zaman yenileme yapabilirsiniz. Bu alan adları bitiş tarihinden önce mutlaka yenilenmelidir.
Alan Adı Askıda
[On Hold Period]
40 Gün
Alan adının kayıt süresi bitmiştir. Kayıt firmaları tarafından askıya alınırlar, durdurulabilir ya da park edilebilirler. Bu süre içinde standart fiyatlarla yenilenebilirler.
Alan Adı Rehinde
[Redemption Period]
30 Gün
Alan adının aktif yaşam ömrü bitmiş ve rehin duruma geçmiştir. Bu aşamada tekrardan aktif hale geçirilmesi için 100 $ ceza bedelinin ve yıllık yenileme bedelinin ödenmesi gerekmektedir
Alan Adı Silinecek
[Pending Delete Period]
5 Gün
Alan adı artık silinme periyodundadır. Bu süre sonunda alan adı yeniden satın alınabilir olacaktır.
Bilgilendirme
Bazı uluslararası firmalar, daha önceden aktif kullanıldığını tespit ettikleri alan adlarını bu süre sonunda hemen satın alıp yüksek fiyatla satışa çıkarmaktadırlar.
Alan Adı Yeniden Müsait
Alan adını yeniden kayıt edebilirsiniz.
.net
 
390 ,00 TL
.asia
 
, TL
.info
 
490 ,00 TL
.pro
 
650 ,00 TL
.in
 
60 ,00 TL
.pw
 
-1 ,00 TL
.us
 
, TL
.sx
 
, TL

Biz yardım etmek için buradayız.