Hosting, Server, Domain
.sx DOMAİN
Yeni bir alan adı ile hemen başlayın.
, TL / YIL
Alan adı: .sx

Esasen Sint Mareen’in üst seviye alan adı olan .SX uzantısı; 15 Kasım itibarıyla tüm dünyaya açılmış bulunuyor. Karayipler’in kuzeydoğusunda bulunan Sint Mareen adası, 10 Ekim 2010 tarihinde özerkliğini ilan etmiş ve bunun hemen ardından bu ülkeye özel bir üst seviye alan adı (.com, .net, .tc gibi) başvurusu yapılmıştı.

İlk olarak Sunrise evresiyle markalar ve patent sahipleri özelinde açılan .SX alan adı uzantısı, ardından Landrush evresinde açık artırma yoluyla ilgili alıcılardan sipariş aldı. Şimdi ise tüm dünya genelinde dileyen herkes, .SX uzantılı bir alan adına sahip olabiliyor. Eğer siz de jenerik bir alan adı uzantısı almak isterseniz, elinizi çabuk tutmanızda fayda var.

Alan adı: .sx
Alan Adı Müsait
Alan adı müsait durumdadır.
Alan Adı Aktif
[Active]
1 - 10 Yıl
Alan adı kayıt süresi boyunca aktif olarak çalışmaktadır. Bu süre içinde istediğiniz zaman yenileme yapabilirsiniz. Bu alan adları bitiş tarihinden önce mutlaka yenilenmelidir.
Alan Adı Askıda
[On Hold Period]
40 Gün
Alan adının kayıt süresi bitmiştir. Kayıt firmaları tarafından askıya alınırlar, durdurulabilir ya da park edilebilirler. Bu süre içinde standart fiyatlarla yenilenebilirler.
Alan Adı Rehinde
[Redemption Period]
30 Gün
Alan adının aktif yaşam ömrü bitmiş ve rehin duruma geçmiştir. Bu aşamada tekrardan aktif hale geçirilmesi için 100 $ ceza bedelinin ve yıllık yenileme bedelinin ödenmesi gerekmektedir
Alan Adı Silinecek
[Pending Delete Period]
5 Gün
Alan adı artık silinme periyodundadır. Bu süre sonunda alan adı yeniden satın alınabilir olacaktır.
Bilgilendirme
Bazı uluslararası firmalar, daha önceden aktif kullanıldığını tespit ettikleri alan adlarını bu süre sonunda hemen satın alıp yüksek fiyatla satışa çıkarmaktadırlar.
Alan Adı Yeniden Müsait
Alan adını yeniden kayıt edebilirsiniz.
.mobi
 
130 ,00 TL
.ru
 
, TL
.cc
 
, TL
.biz
 
200 ,00 TL
.info
 
178 ,00 TL
.de
 
125 ,00 TL
.mn
 
, TL
.tel
 
, TL

Biz yardım etmek için buradayız.