Hosting, Server, Domain
.cn DOMAİN
Yeni bir alan adı ile hemen başlayın.
, TL / YIL
Alan adı: .cn

Çin Halk Cumhuriyeti .cn domaini sayesinde, çok sevilen ülkeye özgü bir Top-Level-Domainine sahiptir. Özellikle Çin pazarında faliyet gösteren şirketler tarafından çok sevilmektedir. Kaydedilen domainler “China Internet Network Information Center” operatörü tarafından yönetilmektedir.

Ne yazık ki bu Top-Level-Domainini her internet kullanıcısı satın alıp kaydedemiyor – 2009 yılından beri sipariş verme koşulları değiştirilmiştir ve böylelikle .cn domainini satın alıp ve kaydetme hakkı sadece domain sahibi, administratörü ve iletişimi Çin’de, Hongkong’da veya Makao’da olan şirketlere verilimiştir. easyname size mütevelli servisimizi kullanma imkanıda veriyor – sizin istediğiniz .cn domainini Çin Halk Cumhuriyetinde bulunan vekilimiz adına kaydediyoruz. Bu şekilde katı kuralları olmasına rağmen .cn domainin faydalarından yararlanabilirsiniz.

Şahsi .cn domainini kaydedip satın almak istiyorsunuz, ama easyname’in mütevelli servisi hakkında sorularınızmı var? Müşteri hizmetlerimiz seve seve sizin sorularınızı cevaplayacaktır – bize irtibat formu üzerinden yada e-posta yolu ile support@easyname.com adresine mesajınızı iletiniz.

Alan adı: .cn

.cn alan adı uzantısı özellikle Çin’li şirketler tarafından çok sevilmektedir, ülkeye özgü Top-Level-Domaini sayesinde ulusal Çin pazarı ile bağlantılarına vurgu yapmaktadırlar. Çin Halk Cumhuriyetinin yüksek nüfusu yüzünden çok talep görmektedir, ayrıca yerel arama motorları tarafından .cn domainine büyük önem verildiği gibi, bir çok internet kullanıcısınada hitap edilebilinmektedir. Ocak 1990’dan beri administratörler .cn domaini satın alıp kaydedebiliyorlar – Top-Level-Domainin uzun zamandan beri var olmasından dolayı oldukça ün salmıştır, bundan arama motorlarının faydalandığı gibi internet kullanıcılarıda faydalanmaktadırlar.

Şahsi .cn internet adresinizi satın alabilmeniz için bir kaç şartlara uymanız gerekmektedir: Size 3 ile 63 karakter sayısı arasında seçim hakkı sunulmaktadır. Özel karakter kullanamazsınız, ama sadece sayılardan oluşan bir domain oluşturma hakkınız vardır.

Özellikle Asya bölgesinde .cn domaini ile bağlantısı olan bölgelere özgü Top-Level-Domainleri (ccTLDs) bulunmaktadır: Örneğin Japonya için olan .jp domaini veya Taiwan için olan .tw domaini gibi.

İstatistik

Dünya çapında .cn domaini yükselmeyi hedefleyen ve en çok kullanılan ülkeye özgü Top-Level-Domainlerden birisidir. Amerikan .com domaini ve Alman .de domaininin yanı sıra .cn domaini Çinli şirketlerin çok sayıda olmasından dolayı çok sevilmektedir. 2008 yılında ilk defa Çin’in Top-Level-Domaini Alman ccTLD’sini geçip 12 milyon kaydedilmiş domain sayısına ulaşmıştır – yanlız katı kurallardan dolayı kaydedilen internet adreslerinin sayısı tekrar düşmüştür.

Alan adı: .cn
Alan Adı Müsait
Alan adı müsait durumdadır.
Alan Adı Aktif
[Active]
1 - 10 Yıl
Alan adı kayıt süresi boyunca aktif olarak çalışmaktadır. Bu süre içinde istediğiniz zaman yenileme yapabilirsiniz. Bu alan adları bitiş tarihinden önce mutlaka yenilenmelidir.
Alan Adı Askıda
[On Hold Period]
40 Gün
Alan adının kayıt süresi bitmiştir. Kayıt firmaları tarafından askıya alınırlar, durdurulabilir ya da park edilebilirler. Bu süre içinde standart fiyatlarla yenilenebilirler.
Alan Adı Rehinde
[Redemption Period]
30 Gün
Alan adının aktif yaşam ömrü bitmiş ve rehin duruma geçmiştir. Bu aşamada tekrardan aktif hale geçirilmesi için 100 $ ceza bedelinin ve yıllık yenileme bedelinin ödenmesi gerekmektedir
Alan Adı Silinecek
[Pending Delete Period]
5 Gün
Alan adı artık silinme periyodundadır. Bu süre sonunda alan adı yeniden satın alınabilir olacaktır.
Bilgilendirme
Bazı uluslararası firmalar, daha önceden aktif kullanıldığını tespit ettikleri alan adlarını bu süre sonunda hemen satın alıp yüksek fiyatla satışa çıkarmaktadırlar.
Alan Adı Yeniden Müsait
Alan adını yeniden kayıt edebilirsiniz.
.pro
 
176 ,00 TL
.biz
 
200 ,00 TL
.us
 
, TL
.bz
 
, TL
.mn
 
, TL
.asia
 
, TL
.com
 
189 ,00 TL
.org
 
260 ,00 TL

Biz yardım etmek için buradayız.