Hosting, Server, Domain
.cc DOMAİN
Yeni bir alan adı ile hemen başlayın.
, TL / YIL
Alan adı: .cc

.cc domaini Hint Okyanusunda olan Cocos adalarının ülkeye özgü bir ccTLD’sidir. Politik olarak .cc domaini Avustralyaya aittir. İlk olarak 1997 senesinde ccTLD sunulmuştur, kaydedilen domainler .com domainlerinide satın alabileceğiniz Amerikalı VersiSign şirketine bağlı olan eNIC tarafından yönetilmektedir. .cc domainini herkes satın alıp kaydedebilir, bir özelliğide minimalist Whois-Sistemidir, bu özellik sayesinde domain sahipleri neredeyse tamamen anonim şekilde .cc domainlerinin kaydını yapabiliyorlar.

Alan adı: .cc

Ülkeye özgü TLD olmasına rağmen, kaydedilen domainlerin küçük bir bölümü gerçekten Cocos adalarında yaşayan yerliler ve şirketler tarafından kullanılmaktadır. Bu uzantı daha çok ikinci bir .com olarak pazarlanmakta ve farklı anlamlar içeren “CC” kısaltması, örneğin E-Mail-Headerinde olan “Creative Commons” veya “Carbon Copy” içinde reklamı yapılmakta. Özellikle neredeyse anonim bir domain alıp kaydetmek isteyen potansiyel domain sahipleri için çok cazip bir TLD’dir. Minimalistik Whois-sistemi sayesinde sadece domaini kaydeden kişi gözükmekte, ama websitenin asıl sahibi bu sayede hemen hemen anonim hareket edebilmekte.

.cc domaininiz 2 ve 63 karakter sayısı uzunluğu arasında olabilir, özel karakter ve sadece rakamlardan oluşan bir domain kullanmanıza izin verilmektedir. İstediğiniz domainin kayıt işlemi bir kaç saniye sürmektedir, ve sözleşmenin bitimini bildirme süresi domainizin bitiminden 3 gün öncedir.

Bu arada Almanca konuşulan bölgelerde ccTLD olan .cc domainini kullanan bir çok site mevcuttur, bunların arasında özellikle internet servisleri veya bilgi veren fiyatları karşılaştırma siteleri veya sözlükler vardır. Önümüzdeki zamanda domainin popülaritesinin artacağını göz önünde bulunduracak olursak, ilgilenen her Webmasterin bir an önce arzu ettiği domaini satın alıp kaydetmesini tavsiye ediyoruz.

İstatistik

Kaydedilen .cc domainlerinin sayısı yerlilerin nüfus sayısından (yaklaşık: 600) oldukça yüksektir. En sevilen ik 30 TLD arasında .cc domaini ne yazık ki çıkmıyor, .cc domaini büyük şirketlerın ilgisini kazanabilmiş diyemiyoruz. Daha çok internet forumları veya bigi veren servisler .cc domainini kullanmaktadırlar.

İlginç bir şekilde .co.cc uzantısı spam ve phishing olayları yüzünden google’un indexinden çıkarılmıştır. Bu uzantıda ccTLD olan .cc üzerine kuruludur, lakin bir Güney Koreli şirket tarafından .co subdomainiyle bütünlenmiştir – bu domainden kesinlike uzak durulması gerekmektedir. Bu yüzden size tavsiyemiz sadece arama motorları tarafından yasaklanmayan resmi .cc domainini satın alıp kaydetmenizdir – bu domaini seçip yaratıcı içeriğinizle rakipleriniz ile aranızda fark yaratın.

Alan adı: .cc
Alan Adı Müsait
Alan adı müsait durumdadır.
Alan Adı Aktif
[Active]
1 - 10 Yıl
Alan adı kayıt süresi boyunca aktif olarak çalışmaktadır. Bu süre içinde istediğiniz zaman yenileme yapabilirsiniz. Bu alan adları bitiş tarihinden önce mutlaka yenilenmelidir.
Alan Adı Askıda
[On Hold Period]
40 Gün
Alan adının kayıt süresi bitmiştir. Kayıt firmaları tarafından askıya alınırlar, durdurulabilir ya da park edilebilirler. Bu süre içinde standart fiyatlarla yenilenebilirler.
Alan Adı Rehinde
[Redemption Period]
30 Gün
Alan adının aktif yaşam ömrü bitmiş ve rehin duruma geçmiştir. Bu aşamada tekrardan aktif hale geçirilmesi için 100 $ ceza bedelinin ve yıllık yenileme bedelinin ödenmesi gerekmektedir
Alan Adı Silinecek
[Pending Delete Period]
5 Gün
Alan adı artık silinme periyodundadır. Bu süre sonunda alan adı yeniden satın alınabilir olacaktır.
Bilgilendirme
Bazı uluslararası firmalar, daha önceden aktif kullanıldığını tespit ettikleri alan adlarını bu süre sonunda hemen satın alıp yüksek fiyatla satışa çıkarmaktadırlar.
Alan Adı Yeniden Müsait
Alan adını yeniden kayıt edebilirsiniz.
.pro
 
176 ,00 TL
.biz
 
200 ,00 TL
.in
 
60 ,00 TL
.bz
 
, TL
.tv
 
550 ,00 TL
.com
 
189 ,00 TL
.tel
 
, TL
.name
 
, TL

Biz yardım etmek için buradayız.