Hosting, Server, Domain
.in DOMAİN
Yeni bir alan adı ile hemen başlayın.
60 ,00 TL / YIL
Alan adı: .in

.in domaini Hindistana özgü bir Top-Level-Domainidir. 1,2 miylardan fazla nüfusu ile Hindistan dünyadakı en kalabalık nüfusa sahip olan ikinci ülkedir – nüfusun sayısına bakarak dünyanın en büyük demokrasisinin Hindistanda olduğunu diyebiliriz. 1989 senesinde tanıtıldığından beri iligilenen her webmaster ve administratör .in domainini satın alıp kaydedebiliyor – tabiki basit sipariş verme koşullarının sayesinde bu mümkündür. easyname sizi bu konuda, arzu ettiğiniz domaini kaydedebilmeniz için, yardımcı oluyor. Herhangibi bir sorunuzda müşteri hizmetlerimiz daima yanınızdadır: İrtiba formu üzerinden yada Mail yolu ile support@easyname.com adresine bize mesajınızı iletebilirsiniz.

Kaydedilen domainlerin sorumluluğu, ikinci ve üçüncü seviyedeki domain kayıtlarından sorumlu olan, “INRegistry” kurumuna aittir.

Alan adı: .in

Bundan kaç yıl öncesine kadar .in domaininin sipariş verme kuralları oldukça katıydı, 2006 yılında bu kurallar oldukça kolaylaştırıldı. Şu an deyim yerindeyse dünyanın her yerinden webmaster ve administratörler şahsi .in domainlerini satın alıp kaydedebilirler. Özellikle Hindistan ile kültürel, ticari ve etnik bağlantısı olan şahıslar ve şirketler .in domainleri alıyorlar. Bunun sayesinde Hindistandaki arama motorlarında oldukça güzel sonuçlar elde edebilirsiniz – ayrıca bu Top-Level-Domain sayesinde Hindistan ile olan bağlantıyı hemen kullanıcılar anlayabilmektedirler. O bölgede bir .in domaininin bir .de domaininden daha çok tıklanacağıda açıkça görülmektedir.

Administratörler için bir .in domainini kaydetmek oldukça rahat ve basittir – online olarak bütün adımları burada yapabilirsiniz, domaininizi satın alabilmek için. Toplamda 3 veya en fazla 63 karakter kullanabilirsiniz domain adınızı oluşturur iken – özel karakter ne yazık ki kullanılamamakta, ama onun yerine sadece rakamlardan oluşan domainler kullanabilirsiniz.

.in domainine benzer bir çok Top-Level-Domaini vardır. Bunların arasında ccTLD olan İsviçrenin .ch domaini, Avrupa Birliğinin .eu domaini ve Tayvanın .tw domaini vardır. Jenerik Top-Level-Domainler ve amacının dışında kullanılan ccTLDler de .in domainine benzerlikleri ile bilinmektedir, örneğin Tuvalunun .tv domaini veya dünyaca ünlü olan .com domaini. İstatistik

.in domaininin sipariş verme koşullarının hafifletilmesi nedeni ile geçen yıllarda daha çok domain kaydedilmiştir. Başlangıçta ilgilenen webmasterler bir çok güçlük ile arzu ettikleri domainleri satın alıp kaydedebiliyorlardı – ama artık bu işlem online olarak çok adil şartlar altında yapılabiliniyor.

Kaydedilen domainlerin net bir sayısını .in domaininden sorumlu olan “INRegistry” kurumu bugüne kadar açıklamamıştır – ama domainin sunduğu bir çok avantajı düsünecek olursak, güzel domainlerin bir çoğunu Hindistanlı şirketler va şahıslar tarafından alındığını düşünebiliriz. Eğer istediğiniz internet adresiniz kapılmamış ise, ozaman hemen bir an domaininizi satın alıp kaydetmenizi öneririz, Hindistanda iyi yerlere tırmanmak istiyorsanız.

Alan adı: .in
Alan Adı Müsait
Alan adı müsait durumdadır.
Alan Adı Aktif
[Active]
1 - 10 Yıl
Alan adı kayıt süresi boyunca aktif olarak çalışmaktadır. Bu süre içinde istediğiniz zaman yenileme yapabilirsiniz. Bu alan adları bitiş tarihinden önce mutlaka yenilenmelidir.
Alan Adı Askıda
[On Hold Period]
40 Gün
Alan adının kayıt süresi bitmiştir. Kayıt firmaları tarafından askıya alınırlar, durdurulabilir ya da park edilebilirler. Bu süre içinde standart fiyatlarla yenilenebilirler.
Alan Adı Rehinde
[Redemption Period]
30 Gün
Alan adının aktif yaşam ömrü bitmiş ve rehin duruma geçmiştir. Bu aşamada tekrardan aktif hale geçirilmesi için 100 $ ceza bedelinin ve yıllık yenileme bedelinin ödenmesi gerekmektedir
Alan Adı Silinecek
[Pending Delete Period]
5 Gün
Alan adı artık silinme periyodundadır. Bu süre sonunda alan adı yeniden satın alınabilir olacaktır.
Bilgilendirme
Bazı uluslararası firmalar, daha önceden aktif kullanıldığını tespit ettikleri alan adlarını bu süre sonunda hemen satın alıp yüksek fiyatla satışa çıkarmaktadırlar.
Alan Adı Yeniden Müsait
Alan adını yeniden kayıt edebilirsiniz.
.tel
 
, TL
.pw
 
278 ,00 TL
.asia
 
, TL
.pro
 
176 ,00 TL
.biz
 
200 ,00 TL
.com.tr
 
55 ,00 TL
.net
 
260 ,00 TL
.eu
 
125 ,00 TL

Biz yardım etmek için buradayız.