Hosting, Server, Domain
.name DOMAİN
Yeni bir alan adı ile hemen başlayın.
, TL / YIL
Alan adı: .name

.name domaini bir jenerik Top-Level-Domainidir, kısacası gTLD. Bu domainin özelliği, TLD’nin adı sayesinde hemen bir alaka kurabilmeniz – .name domaini sayesinde ziyaretçileriniz, bir name domaininde bulunduklarını anlayacaklardır, çoğu zaman sanatçılar, aileler ve şahıslar tarafından kullanılan domaindir, bu sayede kendi isimlerini veya takma adlarının tanıtımını yapabilmektedirler. Daha çok özel şahıslar için olan bu TLD, dünyanın her tarafından ilgilenen her internet kullanıcısı tarafından satın alınıp kaydedilebilinir – herhangibi bir engel yoktur sipariş edebilmek için. .name domainlerinin yönetiminden ise VeriSign sorumludur, aynı şekilde .com ve .net domaininin administratörlüğüde bu şirkete aittir. “.name” domainini 1995 yılından beri satın alıp kaydedebiliyorsunuz.

Alan adı: .name

Özellikle aileler, sanatçılar yada özel şahıslar için .name domaini çok uygundur. Şahsi bilgilerinizi kendinize ait websitenizde uygun bir adres altında sunabilirsiniz – sanatçılar, köşe yazarları ve yazarlar takma adlarını kaydedip, eserlerini ve referanslarını sunabilirler. Domainler ikinci ve üçüncü seviyede kaydedilebilinir. Aileler kendilerine ait E-Mail adreslerini yada websitelerini yapabilirler – mesela bu örnekdeki gibi: john@doe.name yada www.john.doe.name

.name domaininizin sentaksı aslında önad.soyadı.name olarak belirlenmiştir – artık ama başka domainlerde satın alıp kaydedebilirsiniz. Bunun için en az bir ve en fazla 63 karakter kullanabilirsiniz. Özel karakterlr, tireler, sayılar ve sadece rakamlardan oluşan domainler tabii ki kullanabilirsiniz. easyname’de arzu ettiğiniz domaini hızlı ve rahat şekilde online satın alabilirsiniz: Saniyeler içerisinde internet adresinizi kaydediyoruz – ve bir gün içinde bütün bürokratik işlemlerin ardından websitenizi şekillendirmeye başlayabilirsiniz.

.name domainine benzer TLDler genelde jenerik Top-Level-Domainlerdir. Bunların arasında bir zamanlar şebeke servis sağlayıcıları için olan .net domaini, başlangıçta belirli iş grupları için düşünülen .pro domaini ve VeriSigin tarafından yönetiln .info domaini bulunmaktadır.

İstatistik

Şüphesiz .name domaini egzotik Top-Level-Domainlerden birtanesidir ve bu yüzden neredeyse kullanıcı sayıları ile ilgili bir bilgi yoktur. Bir çok aile, sanatı ve özel şahıslar .name domainlerini almışalrdır: Eğer sizde aileniz için .name domaini satın alıp kaydetmek istiyorsanız, acele etmenizi tavsiye ediyoruz.

Her konuda olduğu gibi, bu konudada easyname seve seve size yardımı olacaktır, domaininizi satın alıp kaydedebilmeniz için. Herhangibi bir sorunuzda, şikayetinizde yada isteğinizde müşteri hizmetlerimize irtibat formu üzerinden yada doğrudan support@easyname.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Alan adı: .name
Alan Adı Müsait
Alan adı müsait durumdadır.
Alan Adı Aktif
[Active]
1 - 10 Yıl
Alan adı kayıt süresi boyunca aktif olarak çalışmaktadır. Bu süre içinde istediğiniz zaman yenileme yapabilirsiniz. Bu alan adları bitiş tarihinden önce mutlaka yenilenmelidir.
Alan Adı Askıda
[On Hold Period]
40 Gün
Alan adının kayıt süresi bitmiştir. Kayıt firmaları tarafından askıya alınırlar, durdurulabilir ya da park edilebilirler. Bu süre içinde standart fiyatlarla yenilenebilirler.
Alan Adı Rehinde
[Redemption Period]
3 Gün
Alan adının aktif yaşam ömrü bitmiş ve rehin duruma geçmiştir. Bu aşamada tekrardan aktif hale geçirilmesi için 100 $ ceza bedelinin ve yıllık yenileme bedelinin ödenmesi gerekmektedir
Alan Adı Silinecek
[Pending Delete Period]
3 Gün
Alan adı artık silinme periyodundadır. Bu süre sonunda alan adı yeniden satın alınabilir olacaktır.
Bilgilendirme
Bazı uluslararası firmalar, daha önceden aktif kullanıldığını tespit ettikleri alan adlarını bu süre sonunda hemen satın alıp yüksek fiyatla satışa çıkarmaktadırlar.
Alan Adı Yeniden Müsait
Alan adını yeniden kayıt edebilirsiniz.
.biz
 
200 ,00 TL
.pw
 
278 ,00 TL
.tel
 
, TL
.co
 
312 ,00 TL
.tv
 
550 ,00 TL
.ws
 
, TL
.in
 
60 ,00 TL
.net
 
260 ,00 TL

Biz yardım etmek için buradayız.