Hosting, Server, Domain
.bz DOMAİN
Yeni bir alan adı ile hemen başlayın.
, TL / YIL
Alan adı: .bz

.biz domaini jenerik Top-Level-Domain grubuna aittir, bu domain ile birlikte hizmet sunduğunuzu yada hangi branşa yöneldiğinizi gösterebilirsiniz. Bu yüzden jenerik üst seviye domainleri (gTLD) “tanımlayıcı domainler” olarakta adlandırılmaktadır. .biz kısaltmasından anlaşılacağı gibi, bu domain eki gTLD olarak şirketlere, firmalara ve iş adamları için planlanmıştır – bu arada talilmatnamelerin ve şartların yumuşamasından dolayı .biz domaini her internet kullanıcısı tarafından satın alınıp kaydedilebilinmektedir. 2001 yılından beri gtLD olan .biz var olmaktadır, “NeuLevel” operatörü tarafından kaydedilip yönetilmektedir. “NeuLevel” yüzde 90ı “Neustar” ‘a ait olan bir şirkettir. Aynı zamanda bu şirket .us domainlerinide yönetmektedir.

Bu esnada websiteleri farklı amaçlar için .biz domaini kullanmaktadırlar – şirket tanıtımı, özel siteler veya online bir çok portal için. Aynı şekilde kendi projeniz için .biz domainini asıl internet adresiniz olarak veya ek bir yan domain olarak satın alıp kaydedebilirsiniz – basit ve rahat şekilde easyname ‘de!

Alan adı: .bz

Başlangıçta .biz domaini ticari alanda büyük bir kabul görmüştü – özellikle .com domainlerinin verilmiş olmasından dolayı, gTLD olan .biz ilginç ve bir okadar da eşdeğerde bir alternatif oluşturmuştu. Buna rağmen kaydedilen domainerin bir çoğunun ticari çevrelerden gelmediği gözlemlenmiştir – giderek artan şekilde internet kullanıcıları .biz domainini TLD olarak bir çok başka alanda kullanmaya başlamıştır. Bu eğilim hala devam etmektedir, içeriğin ne olduğunu önemsememeksizin .biz domaini bütün alanlarda kendini kabul ettiriyor.

Kendi şahsi .biz internet adresinizi rahat bir şekilde saniyeler içinde easyname ‘de satın alıp kaydedebilirsiniz: Bunun için arzu ettiğiniz 3 ile 63 karakter sayısı arasında olan domainizi seçin. Özel karakterler ve sadece rakamlardan oluşan domainde memnuniyetle kullanabilirsiniz.

.biz domaini belirttiğimiz gibi jenerik Top-Level-Domainler (gTLDs) bölümünden geliyor – buna göre diğer gTLD’lere benzerliği söz konusudur, örneğin .info domainine veya .net domainine benzemektedir. Bazi ülkeye özgü ccTLD’ler gTLD’de olan .info ile bağlantılıdır: Bunların arasında Avrupa Birliğinin .eu, ülkeye özgü olan TLD İsviçrenin .ch veya ccTLD İspanyanın .es

İstatistik

Giderek artan şekilde bir çok insan .biz domaini satın alıp kaydediyor – bunu bir çok istatistik belgeliyor: 2011 yılının başlarında neredeyse 2,5 milyon adet .biz domaini kaydedilmiştir. Özel bir branşın ağırlığı söz konusu değildir, daha çok .biz domaini bütün alanlarda bulabileceğimiz bir TLDdir: Esnaf, online bir portal, kuaför yada uluslar arası faliyet göstern bir şirket – gTLD olan .biz bir çok iş alanına başarılı projelerin faydalanabileceği internet adresi sunuyor.

Alan adı: .bz
Alan Adı Müsait
Alan adı müsait durumdadır.
Alan Adı Aktif
[Active]
1 - 10 Yıl
Alan adı kayıt süresi boyunca aktif olarak çalışmaktadır. Bu süre içinde istediğiniz zaman yenileme yapabilirsiniz. Bu alan adları bitiş tarihinden önce mutlaka yenilenmelidir.
Alan Adı Askıda
[On Hold Period]
40 Gün
Alan adının kayıt süresi bitmiştir. Kayıt firmaları tarafından askıya alınırlar, durdurulabilir ya da park edilebilirler. Bu süre içinde standart fiyatlarla yenilenebilirler.
Alan Adı Rehinde
[Redemption Period]
30 Gün
Alan adının aktif yaşam ömrü bitmiş ve rehin duruma geçmiştir. Bu aşamada tekrardan aktif hale geçirilmesi için 100 $ ceza bedelinin ve yıllık yenileme bedelinin ödenmesi gerekmektedir
Alan Adı Silinecek
[Pending Delete Period]
5 Gün
Alan adı artık silinme periyodundadır. Bu süre sonunda alan adı yeniden satın alınabilir olacaktır.
Bilgilendirme
Bazı uluslararası firmalar, daha önceden aktif kullanıldığını tespit ettikleri alan adlarını bu süre sonunda hemen satın alıp yüksek fiyatla satışa çıkarmaktadırlar.
Alan Adı Yeniden Müsait
Alan adını yeniden kayıt edebilirsiniz.
.mn
 
, TL
.name
 
, TL
.cc
 
, TL
.info
 
178 ,00 TL
.biz
 
200 ,00 TL
.com
 
189 ,00 TL
.pw
 
278 ,00 TL
.co
 
312 ,00 TL

Biz yardım etmek için buradayız.