Hosting, Server, Domain
.us DOMAİN
Yeni bir alan adı ile hemen başlayın.
, TL / YIL
Alan adı: .us

Amerika Birleşik Devletlerinin ülkeye özgü Top-Level-Domaini .us domainidir. ccTLD olarak öncelik olarak Amerika Birleşık Devletlerinin vatandaşları ve şirketleri içindir – Amerikada bir tanıdığınız varsa, şahsi .us domainini easyname’de satın alıp kaydetmeniz sorun değildir.

.us domaini Şubat 1985 yılından beri var olup, dünyanın en yaşlı Top-Level-Domainlerinden birisidir. Kaydedilen internet adresleri Amerikan şirketi “NeuStar” tarafından yönetilmektedir.

Alan adı: .us

Başlangıçta .us domainleri içerik olarak Amerika Birleşik Devletleri ile alakalı olan websiteleri için düşünülmüştür.Satın alma koşulları idari iletişimin Amerika Birleşik Devletlerinde bulunmasını şart koyuyor, bu sayede .us domaini satın alıp kaydebilmeniz için.

.us ccTLD’li internet sayfaları çok bilinmektedir: Bu hem arama motorları açısından hemde ziyaretçi açısından geçerlidir. Amerikan bölgesinde .com domainleri ve .us domainleri çok sevilmektedirler – bu sayede bu domainler arama motorları sıralamasında üst sıralarda yer almaktadırlar.

ccTLD olan .us internet adresinizi easyname’de satın alıp kaydedetmek istiyorsanız, bir çok avantajanda yararlanabilirsiniz: Sadece bir kaç saniye içinde sipariş işleminiz tamamlanacaktır – verdiğiniz bilgilerin doğrulanması sonucunda domaininizi bir gün içinde hazır hale getiriyoruz. .us domaininiz’de bu koşullara dikkat etmeniz yeterlidir: En az 3 ve en fazla 63 karakter sayısı arasında seçim yapabilirsiniz – özel karakter kullanımı tire haricinde serbest değildir, domain içinde sayılar ve sadece rakamlardan oluşan domainlerde oluşturabilirsiniz.

İstatistik

Özellikle Amerikan bölgesinde .us domaini çok sevilmektedir. Büyük şirketler tarafından ve aynı zamanda özel şahıslar tarafındanda tercih edilmektedir. Yönetiminden sorumlu olan “NeuStar” günlük yaklaşık 1.000 yeni .us domaini kaydedildiğini belirtmektedir – 2009 sonu açıklanan bir istatistik yaklaşık 1,5 milyon kaydedilmiş .us ccTLD’si olduğunu belirtmiştir.

Özel projeleriniz için yada şirketiniz için uygun bir .us domaini bulma ihtimaliniz çok yüksektir. .com domainine oranla daha az yaygın olan .us domainleri yüzünden, istediğiniz internet adresini easyname’de satın alıp kaydedebilirsiniz – bu sayede .com domaini ile aynı seviyede bulunan bir domaine sahip olabilirsiniz. Şahsi domaininizi rahat bir şekilde internet üzerinden easyname’de satın alıp kaydedebilirsiniz – yinede hızlı davranmanızı öneririz, aksi takdirde bir rakibiniz sizden önce istediğiniz internet adresini kapabilir.

Alan adı: .us
Alan Adı Müsait
Alan adı müsait durumdadır.
Alan Adı Aktif
[Active]
1 - 10 Yıl
Alan adı kayıt süresi boyunca aktif olarak çalışmaktadır. Bu süre içinde istediğiniz zaman yenileme yapabilirsiniz. Bu alan adları bitiş tarihinden önce mutlaka yenilenmelidir.
Alan Adı Askıda
[On Hold Period]
40 Gün
Alan adının kayıt süresi bitmiştir. Kayıt firmaları tarafından askıya alınırlar, durdurulabilir ya da park edilebilirler. Bu süre içinde standart fiyatlarla yenilenebilirler.
Alan Adı Rehinde
[Redemption Period]
3 Gün
Alan adının aktif yaşam ömrü bitmiş ve rehin duruma geçmiştir. Bu aşamada tekrardan aktif hale geçirilmesi için 100 $ ceza bedelinin ve yıllık yenileme bedelinin ödenmesi gerekmektedir
Alan Adı Silinecek
[Pending Delete Period]
3 Gün
Alan adı artık silinme periyodundadır. Bu süre sonunda alan adı yeniden satın alınabilir olacaktır.
Bilgilendirme
Bazı uluslararası firmalar, daha önceden aktif kullanıldığını tespit ettikleri alan adlarını bu süre sonunda hemen satın alıp yüksek fiyatla satışa çıkarmaktadırlar.
Alan Adı Yeniden Müsait
Alan adını yeniden kayıt edebilirsiniz.
.tel
 
, TL
.asia
 
, TL
.net
 
260 ,00 TL
.de
 
125 ,00 TL
.mobi
 
130 ,00 TL
.mn
 
, TL
.com
 
189 ,00 TL
.info
 
178 ,00 TL

Biz yardım etmek için buradayız.