Hosting, Server, Domain
.org DOMAİN
Yeni bir alan adı ile hemen başlayın.
260 ,00 TL / YIL
Alan adı: .org

.org domaini 1985 yılından beri var olan bir Top-Level-Domainidir. Aslında ticari amacı olmayan kurumlar için tasarlanmıştır. .org domaini jenerik Top-Level-Domaini grubundan bir domaindir, jenerik – yani açıklayıcı anlama gelmektedir, .org kısaltması TLDnin amacını, hangi yönde kullanıldığını açıkça göstermektedir. Herhangibi bir sipariş verme koşulu olmamasından dolayı .org için, her webmaster ve administratör dünyanın her yerinden internet adresini satın alıp kaydedebilir. .org domainleridn Public Interest Registry şirketi sorumludur, Afilias tarafından yönetilen ve ayrıca .mobi ve .info domainlerindende sorumludurlar.

Alan adı: .org

Kullanım

.org domaini yazılım projeleri veya open source programları tarafından sıkça kullanılmaktadır – Linux ve Firefox örneğin ikiside .org domaini kullanıyorlar bedava ürünleri için.

.org domaini kayıtları için herhangibi bir engel bulunmadığı için, her kullanıcı dünyanın her yerinden .org TLDli internet adresi satın alıp kaydedebilir. easyname size bu konuda her türlü yardımı sunacaktır – herhangibi bir sorunuzda yada isteğinizde bize müşteri hizmetlerimiz üzerinden ulaşabilirsiniz: Mesajınızı doğrudan irtibat formu üzerinden yada E-Mail olarak support@easyname.com adresine yollayabilirsiniz.

.org domaininizi satın alıp kaydetmeden önce, bir kaç kurala dikkat etmeniz gerekmektedir: 3 veya en fazle 63 karakter kullanabilirsiniz – özel karakterlerin yanı sıra domainin içinde sayıda kullanabilirsiniz. Sadece rakamlardan oluşan .org Top-Level-Domaini oluşturmanızda serbesttir.

.org alan adı uzantısı jenerik Top-Level-Domain grubuna dahil olduğu için, bu grupta buna benzer başka domainler de bulabilirsiniz: Bunların arasında mobil içerikler için olan .mobi domaini veya .info domaini bulunmaktadır. Almanyanın .de ve İsviçrenin .ch ülkeye özgü ccTLDleri gTLD olan .org domainine yakınlıkları ile bilinmektedir.

İstatistik

Uluslar arası alanda .org domaini en sevilen jenerik Top-Level-Domainlerden birtanesidir. Yaklaşık 10 milyon kayıtlı domain ile bu .org TLDni .de domaininin hemen arkasındadır. Net olarak .org domaini şu veya bu ülkede daha çok kullanılıyor diyemiyoruz – ama her türlü bu Top-Level-Domaini uluslar arası alanda çok kullanılmaktadır, kurumlar ve administratörler Avusturalyadan, Japonyadan, Bolivyadan, Uruguaydan, Türkiyeden, Almanyadan, Avusturyadan, İsviçre ve bir çok değişik ülkeden web projeleri için .org domainine güvenmektedirler.

Sizde şahsi .org domaininizi easyname’de satın alıp kaydedin – size mükemmel bir servis, uygun koşullar ve hızlı, basit bir işlem süreci sunuyoruz.

Alan adı: .org
Alan Adı Müsait
Alan adı müsait durumdadır.
Alan Adı Aktif
[Active]
1 - 10 Yıl
Alan adı kayıt süresi boyunca aktif olarak çalışmaktadır. Bu süre içinde istediğiniz zaman yenileme yapabilirsiniz. Bu alan adları bitiş tarihinden önce mutlaka yenilenmelidir.
Alan Adı Askıda
[On Hold Period]
40 Gün
Alan adının kayıt süresi bitmiştir. Kayıt firmaları tarafından askıya alınırlar, durdurulabilir ya da park edilebilirler. Bu süre içinde standart fiyatlarla yenilenebilirler.
Alan Adı Rehinde
[Redemption Period]
30 Gün
Alan adının aktif yaşam ömrü bitmiş ve rehin duruma geçmiştir. Bu aşamada tekrardan aktif hale geçirilmesi için 100 $ ceza bedelinin ve yıllık yenileme bedelinin ödenmesi gerekmektedir
Alan Adı Silinecek
[Pending Delete Period]
5 Gün
Alan adı artık silinme periyodundadır. Bu süre sonunda alan adı yeniden satın alınabilir olacaktır.
Bilgilendirme
Bazı uluslararası firmalar, daha önceden aktif kullanıldığını tespit ettikleri alan adlarını bu süre sonunda hemen satın alıp yüksek fiyatla satışa çıkarmaktadırlar.
Alan Adı Yeniden Müsait
Alan adını yeniden kayıt edebilirsiniz.
.name
 
, TL
.com.tr
 
55 ,00 TL
.me
 
, TL
.sx
 
, TL
.tv
 
550 ,00 TL
.pro
 
176 ,00 TL
.ca
 
, TL
.biz
 
200 ,00 TL

Biz yardım etmek için buradayız.