Hosting, Server, Domain
.eu DOMAİN
Yeni bir alan adı ile hemen başlayın.
290 ,00 TL / YIL
Alan adı: .eu

Gerçek anlamda bir istisnayı .eu domaini oluşturmakta: Bu domainde bir ccTLD’dir, yani ülkeye özgü bir domain, normalde bir ülkeye verilen. Avrupa Birliği bir ülke olmamasına rağmen istisna olarak .eu domaini Avrupa Birliğine verilmiştir. Kaydedilen domainleri kar amacı gütmeyen belçikalı kurum “European Registry of Internet Domains” tarafından yönetilmektedir. 2005 yılının sonlarından beri .eu domaini mevcuttur. Başlangıçta sadece özel kişilere ve kurumların .eu domaini satın alıp kaydetme yetkisine sahipti, ancak nisan 2006’dan beri Avrupa Birliği sınırları içerisinde ikamet eden her firma ve vatandaş da artık kaydedebiliyor.

Alan adı: .eu

.eu domaini şirketler, kurum ve şahıslara Avrupa Birliğinin ülkeye özgü TLD’sini oluşturmaktadır. Bu yüzden Avrupa genelinde faliyet gösteren firmalar için çok uygundur ve bu şirketler tarafından oldukçada sevilmektedir. Özellikle uluslar arasıfaliyette bulunduğunu göstermek için firmalar .eu domaini satın alıp kaydedebilirler – Avrupa Birliği sınırları içerisinde bulunan potansiyel müşteriler domainin açilması ile birlikte, şirketin sadece ulusal alanda değil, Avrupa Birliği genelinde faliyet gösterdiğini anlayabilmektedirler.

.eu domainine benzer domainler ise ülkelere özgü ccTLDlerdir. Bunların arasında Macaristanın .hu domaininin yanı sıra, Danimarkanın .dk domaini ve Çek Cumhuriyetinin .cz domaini ve .net domaini veya .org domaini bulunmaktadır.

İstediğiniz domaini bulduysanız eğer, bunu rahat ve hızlı bir şekilde easyname’de satın alabilirsiniz. Normal şartlar altında kaydolma işlemi bir kaç saniye sürmektedir, bir kaç saat sonra istediğiniz içeriğe domaininiz yönlendirebilmektedir. Bu alan adı uzantısında 2 ile 63 karakter arasında seçim yapabilirsiniz, özel karakter ve sadece rakamlardan oluşan domainde oluşturabilirsiniz. Şahsi .eu domaininizi kaydedebilmeniz için tek gerekli şart, ikametgahınızın Avrupa Birliği sınırları içerisinde olmasıdır – bu şartı yerine getirdiğiniz takdirde, önünüzde hiç bir engel duramaz!

İstatistik

.eu domaini çok uzun zamandır var olmamasına rağmen Avrupa Birliğinde firmalar ve özel şahıslar tarafından çok sevilip ve bilinmektedir. Diğer ülkelere özgü ccTLDler ile kıyaslayacak olursak bu domaini şu an itibari ile 5. sırada diyebiliriz. Yaklaşık 3,6 milyon kayıtlı domain ile .com, .de, .net ve co.uk gibi klasik domainlerin ardından en sevilen sekizinci domaindir.

İlginç bir şekilde kaydedilmiş domainlerin üçte birini Almanyadaki kullanıcılar oluşturmakta, özellikle uluslar arası iş yapan şirketler tarafından çok sevilmektedir. Alman şirketler ise tercihini .de domaininden yana kullanmaktadırlar. Yinede .eu domaininizi hemen satın almanızı tavsiye ediyoruz, eğer rakiplerinize kaptırmak istemiyorsanız.

Alan adı: .eu
Alan Adı Müsait
Alan adı müsait durumdadır.
Alan Adı Aktif
[Active]
1 - 1 Yıl
Alan adı kayıt süresi boyunca aktif olarak çalışmaktadır. Bu süre içinde istediğiniz zaman yenileme yapabilirsiniz. Bu alan adları bitiş tarihinden önce mutlaka yenilenmelidir.
Alan Adı Askıda
[On Hold Period]
-3 Gün
Alan adının kayıt süresi bitmiştir. Kayıt firmaları tarafından askıya alınırlar, durdurulabilir ya da park edilebilirler. Bu süre içinde standart fiyatlarla yenilenebilirler.
Alan Adı Rehinde
[Redemption Period]
0 Gün
Alan adının aktif yaşam ömrü bitmiş ve rehin duruma geçmiştir. Bu aşamada tekrardan aktif hale geçirilmesi için 100 $ ceza bedelinin ve yıllık yenileme bedelinin ödenmesi gerekmektedir
Alan Adı Silinecek
[Pending Delete Period]
2 Gün
Alan adı artık silinme periyodundadır. Bu süre sonunda alan adı yeniden satın alınabilir olacaktır.
Bilgilendirme
Bazı uluslararası firmalar, daha önceden aktif kullanıldığını tespit ettikleri alan adlarını bu süre sonunda hemen satın alıp yüksek fiyatla satışa çıkarmaktadırlar.
Alan Adı Yeniden Müsait
Alan adını yeniden kayıt edebilirsiniz.
.mn
 
, TL
.cc
 
, TL
.net
 
390 ,00 TL
.co
 
312 ,00 TL
.ca
 
, TL
.me
 
, TL
.com
 
340 ,00 TL
.tel
 
, TL

Biz yardım etmek için buradayız.