Hosting, Server, Domain
.de DOMAİN
Yeni bir alan adı ile hemen başlayın.
125 ,00 TL / YIL
Alan adı: .de

.de domaini bir ccTLD’dir, yani ülkeye özgü Almanya için olan aladı uzantısıdır. 1986 yılından beri bu Top-Level-Domain (TLD) mevcuttur ve 25 yaşından büyük olup dünyanın en yaşlı alan adı uzantıları arasındadır. Kaydedilen domainler Alman Network İnformation Center, kısaltması: DENIC, tarafından yönetilmektedir.

Aslında herkes bir domain satın alabilir, tek şart administratörün Almanya’dan olması. Eğer böyle bir şeyiniz söz konusu değilse, mütevelli servisimizden yararlanabilirsiniz, bu şekilde her ülkeden sipariş vermek mümkündür. 15 milyondan fazla kayıtlı domain ile ccTLD olan .de dünya çapında Amerikan .com domaininden sonra ikinci en sevilen domaindir.

Alan adı: .de

.de domaini sahibi olmak isteyenlerin yönetimsel iletişimi Almanya’da ikamet etmesi şarttır. Bu koşulun haricinde dünyanın her yerinden .de domaini satın alınıp kaydedilebilinir. Yönetimsel iletişim için Almanya’dan kimseyi bulamazasanız, easyname’in mütevelli servisinden yararlanabilirsiniz. Bu durumda domainlerinizi vekilimiz adına kaydediliyor, bununla ilgili daha fazla bilgi ve açıklamaları sipariş prosedüründe bulabilirsiniz.

Bir çok alanda kullanabilirsiniz: Büyük Alman şirktleride, özel kişilerde, yazarlar ve blogcularda bu ccTLD’yi tercih etmektedirler. On yıllarca süren geçmişinden dolayı .de uzantısı çok bilinmektedir, bu ccTLD Almanların kaliteli işini internette göstermektedir – bu güzel nam salmış domainden sizde yararlanın ve özel domaininizi bugün satın alın.

Tabiki domain oluşumunda size bir çok imkan sunulumaktadır: En az 1 ve en fazla 63 karakter kullanabilirsiniz, özel karakterler kullanımıda serbesttir. Sadece rakamlardan oluşan domainide easyname’de sorunsuz bir şekilde kaydedebilirsiniz. Sözleşmenin bitimini bildirme süresi domainin bitiminden dört gün öncedir.

Coğrafi açıdan .de domainine yakın olan ccTLD’ler Avusturya’nın .at ve İsviçrenin .ch’dır. Almanya’da ün salmış diğer domainlerin sıralaması şöyledir: Avrupa Birliğinin .eu Domaini, .net Domaini, .org Domaini ve tabiki dünyaca bilinen .com Domaini.

İstatistik

.de domaini dünya çapında en sevilen TLDlerinden birisidir. Sadece ülkeye özgü ccTLD lere bakacak olursak, .de uzantısı dünya çapında en çok kullanılan ccTLD’dir. .de domaini bütün Top-Level-Domainler ile kıyaslandığında, eskiden sadece şirketlere dağıtılan gTLD .com’un ardından ikinci sırada yer almaktadır.

Şu anda yaklaşık 15 milyon kayıtlı .de domaini bulunmaktadır, gelişimi oldukça positif olmuştur. Almanca konuşulan ülkelerde çok sevilmektedir, lakin bütün cazip internet adresleri çoktan verilmiştir. Kim kendi özel ve yeni domainini almak istiyorsa bir an önce arzu ettiği domaini satın alıp kaydetmesini öneriyoruz, çünkü piyasada en iyi domainler için inanılmaz rekabet var.

Alan adı: .de
Alan Adı Müsait
Alan adı müsait durumdadır.
Alan Adı Aktif
[Active]
1 - 1 Yıl
Alan adı kayıt süresi boyunca aktif olarak çalışmaktadır. Bu süre içinde istediğiniz zaman yenileme yapabilirsiniz. Bu alan adları bitiş tarihinden önce mutlaka yenilenmelidir.
Alan Adı Askıda
[On Hold Period]
-3 Gün
Alan adının kayıt süresi bitmiştir. Kayıt firmaları tarafından askıya alınırlar, durdurulabilir ya da park edilebilirler. Bu süre içinde standart fiyatlarla yenilenebilirler.
Alan Adı Rehinde
[Redemption Period]
30 Gün
Alan adının aktif yaşam ömrü bitmiş ve rehin duruma geçmiştir. Bu aşamada tekrardan aktif hale geçirilmesi için 100 $ ceza bedelinin ve yıllık yenileme bedelinin ödenmesi gerekmektedir
Alan Adı Silinecek
[Pending Delete Period]
2 Gün
Alan adı artık silinme periyodundadır. Bu süre sonunda alan adı yeniden satın alınabilir olacaktır.
Bilgilendirme
Bazı uluslararası firmalar, daha önceden aktif kullanıldığını tespit ettikleri alan adlarını bu süre sonunda hemen satın alıp yüksek fiyatla satışa çıkarmaktadırlar.
Alan Adı Yeniden Müsait
Alan adını yeniden kayıt edebilirsiniz.
.name
 
, TL
.cn
 
, TL
.in
 
60 ,00 TL
.org
 
260 ,00 TL
.ca
 
, TL
.co
 
312 ,00 TL
.pro
 
176 ,00 TL
.ru
 
, TL

Biz yardım etmek için buradayız.